притисни ентер »

Девојчиња играа тенис на покрив, се појави Роџер Федерер
Девојчиња играа тенис на покрив, се појави Роџер Федерер

Девојчиња играа тенис на покрив, се појави Роџер Федерер

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Роџер Федерер го разубави животот на две девојки кои играа тенис на покривот на една зграда во Италија. Двете девојки Виторија (13) и Карола (11) решија да се качат на кров и да поиграат тенис, не помислувајќи дека тоа ќе биде најдобрата одлука во нивниот живот. Во моментот додека даваа изјава од „бекстејџот“

Ветеранот тврди: Цел живот ќе играм тенис

Ветеранот тврди: Цел живот ќе играм тенис

Роџер Федерер се опоравува од повредата на коленото со која се здоби претходно, но најави дека уште долго ќе игра тенис. Неговото враќање е се уште неизвесно, делува реално дека ќе се натпреварува и следната година, но треба да се почека и да се види во каква кондиција ќе биде. Тој последниот официјален дуел го имаше на Австралија Опен против Новак

Федерер ги изненади девојчињата кои беа светски хит за време на карантинот

Федерер ги изненади девојчињата кои беа светски хит за време на карантинот

Се сеќавате ли на видеото кое стана хит во светски рамки за време на карантинот? Две италијански девојчиња играа тенис на покривот на своите згради и ги освоија срцата на тениските фанови ширум светот. За нив се пишуваше на големо, а нивната брилијантна идеја стигна до Роџер Федерер, кој одиграл неколку егзибиции на необични места. Сега имаше можност