притисни ентер »

Ангеловски: Со две победи, до првото место во групата
Ангеловски: Со две победи, до првото место во групата

Ангеловски: Со две победи, до првото место во групата

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски очекува со две победи, против Лихтенштајн и Гибралтар да го освои првото место во групата од УЕФА Лигата на нации. – Се зависи од нас. Имаме три бода предност пред последните два меча. Фаворити сме и се надевам дека ќе ја оправдаме улогата и со две победи ќе одиме понатаму. Причините за поразот во Ереван беа

Ангеловски: Обединети сме повеќе од било кога, еден пораз не може да ја наруши атмосферата

Ангеловски: Обединети сме повеќе од било кога, еден пораз не може да ја наруши атмосферата

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски верува дека нашата репрезентација ќе ја оправда улогата на фаворит против Лихтенштајн и Гибралтар и со две победи ќе се пласира на завршниот турнир. Ангеловски денеска го соопшти спсиокот за мечевите против Лихтенштајн и Гибралтар, последните од групната фаза во Лигата на нации. Победничката серија на Македонија

Велковски ново име на списокот на Ангеловски

Велковски ново име на списокот на Ангеловски

Велковски ново име на списокот на Ангеловски Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на играчи кои ќе бидат во комбинација за последните два натпревари во Лигата на нации. За мечевите со Лихтенштајн и Гибралтар, Ангеловски повика 21 фудбалер, а ново име во тимот е Дарко Велковски, кој по подолга пауза

Илиев со одлична интервенција го отвори патот кон победа на младинскиот тим на Арсенал

Илиев со одлична интервенција го отвори патот кон победа на младинскиот тим на Арсенал

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски денеска го објави списокот на фудбалери за последните две кола од Лигата на нации, а место во селекцијата доби Дејан Илиев, голманот на Арсенал. Илиев вчера имаше солиден настап за екипата до 21 година на Арсенал против Форест Грин, откако одбрани шут од слободен удар кога беше најпотребно

Ангеловски соопшти кој ќе биде повикан за голманската позиција

Ангеловски соопшти кој ќе биде повикан за голманската позиција

Игор Ангеловски го повика Дени Илиев на местото на Митов Нилсон за претстојните два натпревари против Лихтенштајн и Гибралтар во Лигата на нации, но сепак македонскиот селектор на обраќањето кое го имаше на пресот појасни дека прв избор и прв голман на националниот тим и натаму останива Столе Димитриевски. Голманот на Рајо Валјекано направи неколку

Ангеловски: Целта е јасна – победа во двата натпревари

Ангеловски: Целта е јасна – победа во двата натпревари

Денес селекторот на репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го објави списокот за последните две кола од Лигата на Нации за натпреварите против Лихтенштајн и Гибралтар. На прв поглед на списокот се забележува дека Ангеловски се одлучи за промени на голманската позиција. Имено, изоставен е голманот Митов-Нилсон , а на негово место повик доби

Ангеловски: Димитриевски останува прв голман

Ангеловски: Димитриевски останува прв голман

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски верува дека нашата репрезентација ќе ја оправда улогата на фаворит против Лихтенштајн и Гибралтар и со две победи ќе се пласира на завршниот турнир. Ангеловски денеска го соопшти спсиокот за мечевите против Лихтенштајн и Гибралтар, последните од групната фаза во Лигата на нации. Победничката серија на Македонија

Ангеловски го соопшти списокот за дуелите со Лихтенштајн и со Гибралтар

Ангеловски го соопшти списокот за дуелите со Лихтенштајн и со Гибралтар

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. За натпреварите против Лихтенштајн на 16 ноември во Вадуц и домашниот дуел со Гибралтар на 19 ноември, Ангеловски повика 21 играч. Список на фудбалери: Столе Димитриевски, Дамјан Шишковски и

Ангеловски појасни кој ќе биде прв голман на Македонија во наредниот период

Ангеловски појасни кој ќе биде прв голман на Македонија во наредниот период

Игор Ангеловски го повика Дени Илиев на местото на Митов Нилсон за претстојните два натпревари против Лихтенштајн и Гибралтар во Лигата на нации, но сепак македонскиот селектор на обраќањето кое го имаше на пресот појасни дека прв избор и прв голман на националниот тим и натаму останива Столе Димитриевски. Голманот на Рајо Валјекано направи неколку

Велковски и Илиев старо-нови имиња во А-репрезентацијата

Велковски и Илиев старо-нови имиња во А-репрезентацијата

Селекторот на фудбалската репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. Поради повредите на одредени фудбалери, списокот на селекторот, претрпе одредени измени во однос на претходните натпревари на репрезентациите. Давид Митов Нилсон, Стефан Ристовски и Дрко