притисни ентер »

Дневен хороскоп за 2 декември
Дневен хороскоп за 2 декември

Дневен хороскоп за 2 декември

ОВЕН Можеби на работа ќе имате компликации кои неповолно ќе влијаат на развојот на понатамошните настани. Ве очекуваат интересни случувања со личност која ви се допаѓа. Поволен ден за вас. Проблеми со грлото. БИК Неповолен ден за почеток на нова работа или какви било промени. Потрудете се да бидете фокусирани на старите задачи. Доколку сте во брак,

Дневен хороскоп за 2 декември

Дневен хороскоп за 2 декември

ОВЕН Можеби на работа ќе имате компликации кои неповолно ќе влијаат на развојот на понатамошните настани. Ве очекуваат интересни случувања со личност која ви се допаѓа. Поволен ден за вас. Проблеми со грлото. БИК Неповолен ден за почеток на нова работа или било какви промени. Потрудете се да бидете фокусирани на старите задачи. Доколку сте во брак

Месечен хороскоп: Лавовите спуштаат критериуми, Раковите вљубени во личност што не е за нив

Месечен хороскоп: Лавовите спуштаат критериуми, Раковите вљубени во личност што не е за нив

Лавовите во декември ги чекаат професионални промени, Биковите ќе имаат судбински средби, Девиците ги решаваат проблемите во љубовниот живот… Прочитајте што сè ќе ви се случува во текот на овој месец, според хороскопот: Овен Овните во декември го подобруваат својот општествен статус, имиџот и репутацијата. Ова добро ќе се одрази на вашата кариера.

Дневен хороскоп за 2. декември 2019 година

Дневен хороскоп за 2. декември 2019 година

Стрелец 23.11.-21.12. Љубов Како што ќе одминува денот , во вашите лични односи ќе име се повеќе фрустрации. Кариера Бидете подготвени за нови потфати и активности , што од вас ќе бараат знаење , интуиција и вештина. Здравје Не им верувајте на слаткоречиви . Јарец 22.12.-20.1. Љубов Другата страна ќе има зголемени барања на тема нежност , а вие нема

Дневен хороскоп за 2 декември 2019 година

Дневен хороскоп за 2 декември 2019 година

Овен Ќе стапите во контакт со вашите внатрешни верувања и со она што ве прави свои. Внимавајте на трошењето во текот на овој ден. Размислете за балансирање меѓу нештата што мора да ги направите и она што треба да го направите за себе. Не заборавајте се себеси додека трчате наоколу за сите други. Бик Овој ден ви е во знакот на пријателството. Ќе сакате

Дневен хороскоп 02.12.2019

Дневен хороскоп 02.12.2019

Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе добиете позитивни резултати од својот труд. Уживајте во тоа. Ќе ви недостасува внимание, кажете му го тоа на партнерот. Бик (21.04 – 21.05) Имате одлични идеи. Претставете ги пред колегите и надредените. Посветете му повеќе внимание на саканото лице. Градете го вашиот однос со помош на љубовта. Близнаци (22.05 – 22.06)

Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Ве очекува значителен успех во деловните преговори, како и важно потпишување. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е многу интересна, имате бројни прилики за флерт и уживате во тоа. ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со кашлица, чувствителни бели дробови или синуси. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА: Мирни сте и сигурни во своите одлуки, верувате

Дневен хороскоп

Дневен хороскоп

ОВЕН Можеби на работа ќе имате компликации кои неповолно ќе влијаат на развојот на понатамошните настани. Ве очекуваат интересни случувања со личност која ви се допаѓа. Поволен ден за вас. Проблеми со грлото. БИК Неповолен ден за почеток на нова работа или било какви промени. Потрудете се да бидете фокусирани на старите задачи. Доколку сте во брак

Водолиите ги очекува финансиски прилив, одличен ден за Близнаците – Дневен хороскоп (02.12.2019)

Водолиите ги очекува финансиски прилив, одличен ден за Близнаците – Дневен хороскоп (02.12.2019)

ИЗВОР Скопје24 | декември 2, 2019 Овен (21.03 – 20.04) Ако сте вработени во некоја фирма, денес бидете смирени и не наседнувајте на провокации и озборувања. Вие сте свесни кој работи против вас, но обидете се да не реагирате. За вас е најдобро да ги игнорирате озборувањата и да се концентрирате на својата работа и на успесите што ви претстојат. Бик

Дневен хороскоп: Стрелецот ќе биде вреден, Водолијата ќе ја подобри финансиската состојба

Дневен хороскоп: Стрелецот ќе биде вреден, Водолијата ќе ја подобри финансиската состојба

Овен (21.03 – 20.04) Денот не е поволен за било какви ризици. Најдобро е да бидете трпеливи. Во љубовта не сакате несериозни врски и беззначајни авантури, туку сакате личност која стабилно ќе стои покрај вас и ќе ве почитува. Бик (21.04 – 21.05) Можно е потпишување на договор кој е од пресудно значење за вашата деловна иднина. Во љубовта време е за