притисни ентер »

Диета на доктор Бубнавски: Само вака цел живот ќе бидете здрави и вити!
Диета на доктор Бубнавски: Само вака цел живот ќе бидете здрави и вити!

Диета на доктор Бубнавски: Само вака цел живот ќе бидете здрави и вити!

Доктор Бубновски учел многу за нутриција и диети, а често и самиот тој пробувал разни диети (дури и изгубил рекордни 36 килограми за 3 месеца , што значи дека месечно губел и до 12 килограми). По сето тоа дошол до заклучок дека диетата може да донесе само нервоза (нарушување на сонот, раздразливост и слично). Потоа, пробал да живее по правилото на

Омни диета – за слабеење, за детоксикација и за спречување на воспалителните процеси

Омни диета – за слабеење, за детоксикација и за спречување на воспалителните процеси

Овој начин на исхрана комплетно ќе го исчисти телото од наталожените токсини и ќе ги намали масните наслаги Доколку сакате да имате вита линија, но исто така се плашите да почнете со кој било режим на исхрана бидејќи имате одредени здравствени проблеми, во тој случај обидете се да ги обликувате телото со т.н. Омни диета. Овој начин на исхрана успешно

Диета – 8 часови: Чудо кое веднаш топи 4 килограми

Диета – 8 часови: Чудо кое веднаш топи 4 килограми

Се нарекува уште и најкратката диета на светот, но таа веќе за многумина стана стил и начин на живеење. Дали некогаш сте слушнале за диета од 8 часови? Многу е едноставна: дозволено ви е сè да јадете, но да не се прејадувате во текот на 8 часови! На прв поглед можеби ви звучи премногу просто, но сепак има некои правила кои треба да се почитуваат и