притисни ентер »

Ѓоковиќ одговори на прашањето дали Федерер е најдобриот тенисер на сите времиња
Ѓоковиќ одговори на прашањето дали Федерер е најдобриот тенисер на сите времиња

Ѓоковиќ одговори на прашањето дали Федерер е најдобриот тенисер на сите времиња

Тој го коментираше и пензионирањето на неговиот голем ривал Роџер Федерер. „Не можам многу да ви кажам за настапот на Австралија опен следната година. Таквата одлука не е во мои раце. Можам само да се надевам дека ќе бидам на терените во Мелбурн“, им рече Ѓоковиќ на новинарите во Лондон, каде што е на Лејвер купот кој ќе се одржи од 23 до 25 септември

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави денеска оти не зависи од него дали ќе настапи на Австралија Опен на почетокот на идната година, откако организаторите во јануари годинава му ги затворија вратите бидејќи не е вакциниран против коронавирусот. –Не можам да ви кажам многу околу настапот

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапа во Мелбурн

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапа во Мелбурн

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапа во Мелбурн Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави денеска оти не зависи од него дали ќе настапи на Австралија Опен на почетокот на идната година, откако организаторите во јануари годинава му ги затворија вратите бидејќи не е вакциниран против коронавирусот. –Не можам да ви кажам многу околу настапот

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави денеска оти не зависи од него дали ќе настапи на Австралија Опен на почетокот на идната година, откако организаторите во јануари годинава му ги затворија вратите бидејќи не е вакциниран против коронавирусот. –Не можам да ви кажам многу околу настапот на Австралија Опен идната година. Таквата одлука не е во моите

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапа во Мелбурн

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапа во Мелбурн

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави денеска оти не зависи од него дали ќе настапи на Австралија Опен на почетокот на идната година, откако организаторите во јануари годинава му ги затворија вратите бидејќи не е вакциниран против коронавирусот. – Не можам да ви кажам многу околу настапот на Австралија Опен идната година. Таквата одлука не е во моите

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави денеска оти не зависи од него дали ќе настапи на Австралија Опен на почетокот на идната година, откако организаторите во јануари годинава му ги затворија вратите бидејќи не е вакциниран против коронавирусот. – Не можам да ви кажам многу околу настапот на Австралија Опен идната година. Таквата одлука не е во моите

Ѓоковиќ му се „извини“ на Федерер за финалето на Вимблдон во 2019 година

Ѓоковиќ му се „извини“ на Федерер за финалето на Вимблдон во 2019 година

Пред утрешниот последен меч во кариерата на Роџер Федерер, на денешната прес-конференција пред Лејвер купот во Лондон имаше интересен разговор помеѓу Швајцарецот и еден од неговите најлути ривали, Новак Ѓоковиќ, во кој тема беше легендарното финале на Вимблдон од 2019 година. Добивај вести на вибер Разговорот започна кога Ѓоковиќ го прашаа кој меч

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави денеска оти не зависи од него дали ќе настапи на Австралија Опен на почетокот на идната година, откако организаторите во јануари годинава му ги затворија вратите бидејќи не е вакциниран против коронавирусот. –Не можам да ви кажам многу околу настапот на Австралија Опен идната година. Таквата одлука не е во моите

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави денеска оти не зависи од него дали ќе настапи на Австралија Опен на почетокот на идната година, откако организаторите во јануари годинава му ги затворија вратите бидејќи не е вакциниран против коронавирусот. –Не можам да ви кажам многу околу настапот на Австралија Опен идната година. Таквата одлука не е во […]