притисни ентер »

Ми било срам што ги заборавил гаќичките, па ја загуби трката
Ми било срам што ги заборавил гаќичките, па ја загуби трката

Ми било срам што ги заборавил гаќичките, па ја загуби трката

Младиот Италијанец на трката се појави без долна облека, што му пречеше на патот до победата. Нонино беше еден од фаворитите на трката на 400 метри, но беше попречен поради тоа што мораше да ја прилагоди својата опрема. Поради ова, тој не можеше да трча нормално. Нонино имаше добар почеток на трката, во еден момент водеше, но на половина пат недостатокот

Незапаметена сцена: На сред трка му испадна половиот орган, го покриваше со рака

Незапаметена сцена: На сред трка му испадна половиот орган, го покриваше со рака

Атлетиката можеби е најстара од сите спортови, но и во неа ваква ситуација не се памети. Алберто Нонино засекогаш си обезбеди место на врвот на листата „Најбизарни спортски несреќи“. Ништо не предвидуваше дека една трка на 400 метри во десетобој на Светското јуниорско првенство ќе стане антологиска, но навистина ќе се раскажува уште долго. Имено, на

Необична случка на СП за јуниори: Италијанец ја загуби трката откако му испадна половиот орган при трчањето

Необична случка на СП за јуниори: Италијанец ја загуби трката откако му испадна половиот орган при трчањето

Светското атлетско првенство за јуниори (спортисти до 20 години) кое оваа година се одржува во Кали, Колумбија, ќе остане запаметено по пехот кој му се случил на италијанскиот десетобоец Алберто Нонино. 18-годишниот Нонино одлично ја започнал трката и со леснотија ги претркувал ривалите, но во последната кривина дошло до голем проблем поради кој значително

ГО ПОКРИЛ СО РАКАТА – НАДРЕАЛНА СЦЕНА – СРЕДЕ ТРКА МУ ИСПАДНАЛ ПОЛОВИОТ ОРГАН: Италијанецот доживеал бизарен пех на Светското првенство, шокантната снимка ЈА ОБИКОЛИ ПЛАНЕТАТА!

ГО ПОКРИЛ СО РАКАТА – НАДРЕАЛНА СЦЕНА – СРЕДЕ ТРКА МУ ИСПАДНАЛ ПОЛОВИОТ ОРГАН: Италијанецот доживеал бизарен пех на Светското првенство, шокантната снимка ЈА ОБИКОЛИ ПЛАНЕТАТА!

Една од најбизарните сцени во историјата на атлетиката е видена на Светското првенство за јуниори во Колумбија. Младиот италијански атлетичар Алберто Нонино доживеал неверојатен пех на трката на 400 метри во десетобој. На несреќниот дечко му се скинале шорцевите и му испаднал половиот орган, па за време на трката со рака го прекрил меѓуножјето. Поради

Малер на сезоната: Италијанец изгуби водство на трка зошто шорцот му откри премногу

Малер на сезоната: Италијанец изгуби водство на трка зошто шорцот му откри премногу

На трката на 400 метри на младинско Светското атлетско првенство за атлетичари до 20 години во Кали, Колумбија, Италијанецот Алберто Нонино имаше водство на стартот но како одминуваше трката имаше се повеќе проблеми со шорцот па мораше да се крие пред публиката и камерите и на крај заврши последен.

На атлетичар му излезе пенисот додека трчаше

На атлетичар му излезе пенисот додека трчаше

Атлетичарот Алберто Нонино нема по добро да го памети Светското првенство за јуниори во Колумбија. На Нонино му излезе пенисот од шорцовите и затоа ја изгуби трката. Шорцот му се скина, а тој среде трка застана да проба да се извлече од непријатната ситуација. На крајот заврши последен. Видеото брзо се рашири на интернет. „Свесен сум што се случи.

Трчаше и пазеше да не му „излета“ пенисот, па заврши последен

Трчаше и пазеше да не му „излета“ пенисот, па заврши последен

Италијанскиот атлетичар Алберто Нонино (18) учествуваше на трката на 400 метри на Светското првенство до 20 години во Кали, Колумбија. Младиот Италијанец на трката се појави без долна облека, што му пречеше на патот до победата. Добивај вести на вибер> Нонино беше еден од фаворитите на трката на 400 метри, но беше попречен поради тоа што мораше да

На атлетичар му излезе пенисот додека трчаше

На атлетичар му излезе пенисот додека трчаше

Атлетичарот Алберто Нонино нема по добро да го памети Светското првенство за јуниори во Колумбија. На Нонино му излезе пенисот од шорцевите и затоа ја изгуби трката. Шорцот му се скина, а тој среде трка застана да проба да се извлече од непријатната ситуација. На крајот заврши последен. Видеото брзо се рашири на интернет. „Свесен … Continue reading

Му испадна пе*исот од шорцеви, последен ја заврши трката

Му испадна пе*исот од шорцеви, последен ја заврши трката

Спортот е полн со подеми, падови, лоша среќа и успех. Има и моменти кои спортистите би сакале засекогаш да ги заборават, еден од нив му се случи на млад спортист. Алберто Нонино (18) нема добро да го памети Светското јуниорско првенство во атлетика во Колумбија, откако ја загуби трката, бидејќи од шорцевите му испадна пенисот… Немилиот настан се случи

Пех на векот: Италијанец не победи бидејќи среде трка му излезе – пенисот

Пех на векот: Италијанец не победи бидејќи среде трка му излезе – пенисот

Малерите на терените се честа појава и составен дел од спортот, но тоа што му се случи на италијанскиот атлетичар Албертo Нонинo во трката на 400 метри од десетобојот на Светското првенство (СП) за јуниори во Кали е нешто што тешко дека е видено и што долго ќе се раскажува. Младиот десетобоец остана можеби и без триумф во оваа дисциплина, а со тоа