притисни ентер »

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија
Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија

Од следната сезона ракометот ќе биде посиромашен за еден од најдобрите играчи во историјата на спортот. Познатиот дански ракометар Микел Хансен (36) ќе ја заврши кариерата по Олимписките игри во Париз, јавува ТВ2 од Данска. Поради ваквата одлука на Хансен, неговиот сегашен клуб Алборг свика вонредна прес-конференција, на која легендарниот ракометар

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија

Од следната сезона ракометот ќе биде посиромашен за еден од најдобрите играчи во историјата на спортот. Познатиот дански ракометар Микел Хансен (36) ќе ја заврши кариерата по Олимписките игри во Париз, јавува ТВ2 од Данска. Поради ваквата одлука на Хансен, неговиот сегашен клуб Алборг свика вонредна прес-конференција, на која легендарниот ракометар

Данците најавуваат крај на една ера: Хансен утре ќе испорача ракометна „бомба“

Данците најавуваат крај на една ера: Хансен утре ќе испорача ракометна „бомба“

Микел Хансен во месец јануари стана најдобриот голгетер во историјата на Европските првенства, но како што стојат работите, данскиот „бомбардер“ ги игра последните месеци од својата кариера. Данскиот медиум „ТВ2“ денеска ексклузивно пренесува дека Хансен утре ќе испорача ракометна „бомба“ на вонредната прес-конференција која ја закажа неговиот клуб

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија

Од следната сезона ракометот ќе биде посиромашен за еден од најдобрите играчи во историјата на спортот. Познатиот дански ракометар Микел Хансен (36) ќе ја заврши кариерата по Олимписките игри во Париз, јавува ТВ2 од Данска. Поради ваквата одлука на Хансен, неговиот сегашен клуб Алборг свика вонредна прес-конференција, на која легендарниот ракометар

Крај на една ера: Микел Хансен ја завршува кариерата!

Крај на една ера: Микел Хансен ја завршува кариерата!

Славниот дански ракометар, Микел Хансен на крајот од сезоната ќе објави крај на кариерата, информираат денеска данските медиуми. Одлуката Хансен треба да ја соопшти на прес-конференцијата која е закажана за утре. Зад себе данската ракометна легенда има над 15 години професионална кариера. За репрезентацијата на Данска одигра 266 натпревари, постигна

Хансен ќе се пензионира на крај на сезоната!

Хансен ќе се пензионира на крај на сезоната!

Микел Хансен заедно со данскиот тим Алборг закажаа прес-конференција за среда, а се очекува на истата да биде најавен крај на кариерата на еден од најдобрите ракометари во историјата. Данскиот ракометар во својата кариерата настапуваше за Алборг, ПСЖ, Копенхаген, Барселона и ГОГ, а три пати беше прогласен за најдобар играч во светот. Хансен исто така

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија

Од следната сезона ракометот ќе биде посиромашен за еден од најдобрите играчи во историјата на спортот. Познатиот дански ракометар Микел Хансен (36) ќе ја заврши кариерата по Олимписките игри во Париз, јавува ТВ2 од Данска. Поради ваквата одлука на Хансен, неговиот сегашен клуб Алборг свика вонредна прес-конференција, на која легендарниот ракометар

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија

Од следната сезона ракометот ќе биде посиромашен за еден од најдобрите играчи во историјата на спортот. Познатиот дански ракометар Микел Хансен (36) ќе ја заврши кариерата по Олимписките игри во Париз, јавува ТВ2 од Данска. Поради ваквата одлука на Хансен, неговиот сегашен клуб Алборг свика вонредна прес-конференција, на која легендарниот ракометар

Еден од најголемите на сите времиња летово става крај на блескавата кариера!

Еден од најголемите на сите времиња летово става крај на блескавата кариера!

Данскиот ракометен гигант Алборг и првата ѕвезда на тимот, Микел Хансен, за в среда свикаа прес-конференција, за која денес пишува и зборува цела ракометна јавност. Најголемата данска ракометна ѕвезда на сите времиња наскоро ќе се збогува со спортот каде што е еден од најдобрите во светот повеќе од петнаесет години. Според информациите на данскиот

Микел Хансен ова лето става крај на ракометната кариера!

Микел Хансен ова лето става крај на ракометната кариера!

Легендарниот дански ракометар Микел Хансен ова лето става крај на својата професионална кариера, информираат данските медиуми. Хансен за утре закажа прес-конференција на која ќе ја соопшти својата одлука да се пензионира на крајот од оваа сезона, по повеќе од 15 години врвна кариера. Микел Хансен одигра досега 266 натпревари за Данска, постигнувајќи