притисни ентер »

Стоилковски: Македонија ги исполни условите за членство во НАТО во 2008 година

Стоилковски: Македонија ги исполни условите за членство во НАТО во 2008 година

Зоран Заев ја лаже јавноста. Република Македонија не доби ништо повеќе од тоа што веќе го имашe добиено во 2008 година. Условите за членство во НАТО Република Македонија ги исполни уште во 2008 година, кога ВМРО-ДПМНЕ беше на власт. Заради Заев, сега дополнителниот услов не е решавање на проблемот кој што Грција го имаше со нашето име, туку откажување

Стоилковски: Заев ја лаже јавноста- Македонија не доби ништо повеќе од тоа што веќе го имашe добиено во 2008 година

Стоилковски: Заев ја лаже јавноста- Македонија не доби ништо повеќе од тоа што веќе го имашe добиено во 2008 година

Стоилковски: Заев ја лаже јавноста- Македонија не доби ништо повеќе од тоа што веќе го имашe добиено во 2008 година Зоран Заев ја лаже јавноста. Република Македонија не доби ништо повеќе од тоа што веќе го имашe добиено во 2008 година. Условите за членство во НАТО Република Македонија ги исполни уште во 2008 година, кога ВМРО-ДПМНЕ беше на власт. Заради

Веста дека Македонија доби покана од НАТО на насловни страници во светски медиуми

Веста дека Македонија доби покана од НАТО на насловни страници во светски медиуми

Веста дека Македонија доби покана од НАТО за започнување на пристапни преговори за членство во Алијансата беше објавена на насловните страници во многу балкански и светски медиуми. Американскиот „Вашингтон пост“ го пренесува текстот на „Асошиејтед прес“ во кој се вели дека НАТО ја кани Македонија да ги почне преговорите за членство веднаш откако ќе

Поканата за влез во НАТО  ја дигна Македонија на светските насловни

Поканата за влез во НАТО ја дигна Македонија на светските насловни

Македонија  изби на сите насловни страници на светските медиуми и агенции.Веста  за поканата  на Македонија и започнувањето  на преговори за членство во НАТО дефинитивно  за сите е топ историски настан и за светските и балкански  лидери и за највлијателните  медиуми. Американскиот „Вашингтон пост“ го пренесува текстот на „Асошиејтед прес“ во кој се

Поканата за Македонија од НАТО во Вашингтон пост, Блумберг, Киев пост...

Поканата за Македонија од НАТО во Вашингтон пост, Блумберг, Киев пост...

Повеќе реномирани медиуми од САД, земјите од ЕУ, Украина, балканските змји и други вчера ја пренесоа веста за формалната покана на Македонија за почнување на преговори за членство во НАТО под името Северна Македонија. Американскиот „Вашингтон пост “ го пренесува текстот на „Асошиејтед прес“ вокој се вели дека НАТО ја кани Македонија да ги почне преговорите

Македонија доби покана од НАТО, но прво мора да исполни неколку услови

Македонија доби покана од НАТО, но прво мора да исполни неколку услови

32 Споделувања Share Tweet Продолжување на внатрешните реформи, но и целосна ратификација и усвојување на Договорот со Грција се условите за Македонија да може да биде 30-та членка на Алијансата. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави дека Македонија би станала полноправна членка откако ќе стапи на сила Договорот од Преспа, односно

ОРИГИНАЛНИОТ ТЕКСТ ОД ЗАКЛУЧОКОТ НА НАТО: Македонија доби услов за добивање на преговори со НАТО, а не покана за преговори!

ОРИГИНАЛНИОТ ТЕКСТ ОД ЗАКЛУЧОКОТ НА НАТО: Македонија доби услов за добивање на преговори со НАТО, а не покана за преговори!

Заев и СДСМ продолжуваат да ја лажат македонската јавност и преку лажни вести промовирани во провладините медиуми очајнички се обидуваат да ја убедат јавноста дека Македонија денеска доби покана за членство во НАТО. Од официјалниот заклучок од самитот објавен на официјалната страна на алијансата јасно се гледа дека СДСМ и Заев повторно ја лажат македонската

Марионетската власт во Скопје лаже дека добива покана за членство во НАТО

Марионетската власт во Скопје лаже дека добива покана за членство во НАТО

Единствена Македонија ја осудува бесрамната пропаганда и новинарскиот терор врз нацијата од марионетската власт во Скопје во обидот да прикаже дека Републка Македонија на Самитот на НАТО во Брисел добива покана за членство во НАТО. Ова е една голема лага, бидејќи, Република Македонија во Брисел добива само обично ветување дека во некоја иднина ќе добие

Единствена Македонија: Марионетската власт во Скопје лаже дека добива покана за членство во НАТО

Единствена Македонија: Марионетската власт во Скопје лаже дека добива покана за членство во НАТО

Партијата Единствена Македонија преку соопштение ја осуди, како што велат „бесрамната пропаганда и новинарскиот терор врз нацијата од марионетската власт во Скопје во обидот да прикаже дека Републка Македонија на Самитот на НАТО во Брисел добива покана за членство во НАТО“. „Ова е една голема лага, бидејќи, Република Македонија во Брисел добива само