притисни ентер »

Ужас на Островот: Бивш фудбалер на Ливерпул ограбен и избоден пред својот дом!
Ужас на Островот: Бивш фудбалер на Ливерпул ограбен и избоден пред својот дом!

Ужас на Островот: Бивш фудбалер на Ливерпул ограбен и избоден пред својот дом!

Бившиот фудбалер на Ливерпул, кој играше и за младинските категории, а собра и 22 меча за сениорскиот тим, Андре Виздом преживеал тежок напад откако пред семејната куќа бил ограбен и изборен со нож од непознати сторители, па сега се наоѓа во болница. Виздом викендов играше за Дерби во Чемпионшип дивизијата, а после настапот тргнал да го посети семејството

Поранешен бек на Ливерпул избоден со нож при излегување од автомобил

Поранешен бек на Ливерпул избоден со нож при излегување од автомобил

Фудбалските ѕвезди мора да внимаваат посебно на сите протоколи кои ги налагаат владите со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, но додека во Англија владее апсолутна дисциплина на теренот, надвор од него ни пристигна една лоша вест. Поранешниот десен бек на Ливерпул бил избоден во областа Мерсисајд додека излегувал од својот автомобил, при што

Поранешниот фудбалер на Ливерпул во болница: Избоден со нож и ограбен пред неговата куќа

Поранешниот фудбалер на Ливерпул во болница: Избоден со нож и ограбен пред неговата куќа

Фудбалерот Андре Виздом, кој беше член на Ливерпул четери години во младинските категории, па уште пет како сениор, иако главно беше на позајмица, а за тимот од Енфилд собра 22 настапи, стана центар на вниманието на англиските медиуми од сосема поинакви причини. По натпреварот кој го играше викендов со Дерби против Рединг, заминал да го посети семејството