притисни ентер »

Десет знаци дека вашиот брачен другар е среќен во бракот

Десет знаци дека вашиот брачен другар е среќен во бракот

Многу жени сметаат дека имаат убав брак, се додека еден ден сопругот не им пушти “бомба” со зборовите дека се чувствува незадоволен и несреќен во бракот. Излегува дека многу сопружници негираат дека имаат проблеми во односите со својот партнер, додека работите одеднаш не ескалираат од акумулираното незадоволство. Затоа е добро од време на време да

Најчести причини за развод во Македонија!

Најчести причини за развод во Македонија!

Во секој брак се појавуваат проблеми, меѓутоа некои сопружници ги надминуваат, додека други за жал бараат развод . Модерното општество е тука, динамичниот живот е секојдневие и за млади и за возрасни, различниот начин на сфаќање на нештата го покажуваат карактерот на сопружниците, кариерата пред семејството се наметнува секогаш од едниот брачен партнер,

Како да го спасите бракот ако само вие се трудите?

Како да го спасите бракот ако само вие се трудите?

Статистиката покажува дека во изминатите години браковите сè почесто завршуваат со развод. Браковите, како и сите други врски, можат да стигнат до точка кога ќе станат непоправливи. Јасно е дека не сакате вашиот брак да дојде до оваа точка, и ако се прашувате како да го спасите ако сте единствената страна што се обидува, тогаш сте на вистинското место

Како да го спасите бракот ако само вие се трудите?

Како да го спасите бракот ако само вие се трудите?

Статистиката покажува дека во изминатите години браковите сè почесто завршуваат со развод. Браковите, како и сите други врски, можат да стигнат до точка кога ќе станат непоправливи. Јасно е дека не сакате вашиот брак да дојде до оваа точка, и ако се прашувате како да го спасите ако сте единствената страна што се обидува, тогаш сте на вистинското место

Имате датум за венчавка? -Еве што кажува нумерологијата за тоа како би можел да биде вашиот брак

Имате датум за венчавка? -Еве што кажува нумерологијата за тоа како би можел да биде вашиот брак

Сите одлуки што ги носат младите парови во врска со нивниот иден заеднички живот се исклучително важни. Одлуката за одредување на датумот на венчавката не е занемарлива, а нумеролозите тврдат дека датумот кога младенците ќе го одберат да го кажат судбоносното „да“ може во голема мера да го одреди текот на нивниот иден брачен живот. За да го дознаете

Жените во бракот според хороскопскиот знак

Жените во бракот според хороскопскиот знак

Кога станува збор за брак или врска, многумина одговорите ги бараат во астрологијата. Во продолжение прочитајте што вели хороскопот кога во прашање се жените во брачна заедница. Овен Жената Овен е амбициозна. Во бракот покажува голема љубомора, а од својот сопруг бара посветеност и верност. Понекогаш знае да биде склона кон авантури поради нејзиниот