притисни ентер »

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожарот во близина на бензинска пумпа
Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожарот во близина на бензинска пумпа

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожарот во близина на бензинска пумпа

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот што избувна во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пет пожарникарски екипи спречени се ширењето на пламените јазици и поголема материјална штета. Според информациите од терен, припадниците на Противпожарната бригада пожртвувано

Му се слоши на пожаникар при гасење на пожарот меѓу двете бензински во Радишани

Му се слоши на пожаникар при гасење на пожарот меѓу двете бензински во Радишани

На еден од пожарникарите му се слоши при гасењето на пожарот кој денес изби во објект меѓу двете бензински станици во Радишани. Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Скопје, Владимир Симоновски, вели дека пожарникарот веднаш се соземал и сега се чувствува добро, а во пожарот нема повредени. Огнот направил материјална штета во еден поголем

Пожарникарите спречија пожарот во Радишани да се прошири кон бензиска пумпа

Пожарникарите спречија пожарот во Радишани да се прошири кон бензиска пумпа

Изгаснат силниот пожар во Радишани. Имено, противпожарните екипи попладнево успеале да ги изгаснат пламените јазици што избувнале во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Според информациите од терен, припадниците на Противпожарната бригада пожртвувано се качувале на камиони, автомобили и на оградите во близина на опожарениот објект

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожар во близина на бензинска пумпа

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожар во близина на бензинска пумпа

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пет пожарникарски екипи, спречено е ширењето на пламените јазици и поголема материјална штета. Според информациите од терен, припадниците на противпожарната бригада пожртвувано

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета. – Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожар во близина на бензинска пумпа

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожар во близина на бензинска пумпа

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пет пожарникарски екипи, спречено е ширењето на пламените јазици и поголема материјална штета. Според информациите од терен, припадниците на противпожарната бригада пожртвувано

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожар во близина на бензинска пумпа

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожар во близина на бензинска пумпа

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пет пожарникарски екипи, спречено е ширењето на пламените јазици и поголема материјална штета. Според информациите од терен, припадниците на противпожарната бригада пожртвувано

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожар во близина на бензинска пумпа

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожар во близина на бензинска пумпа

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пет пожарникарски екипи, спречено е ширењето на пламените јазици и поголема материјална штета. Според информациите од терен, припадниците на противпожарната бригада пожртвувано

Изгасен пожарот кој изби во близина на бензинска во Радишани

Изгасен пожарот кој изби во близина на бензинска во Радишани

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пожарникарите, спречено е ширењето на пламените јазици и поголема материјална штета. Според информациите од терен, припадниците на противпожарната бригада пожртвувано се качувале

Пожар беснее во близина на бензинска пумпа во Радишани

Пожар беснее во близина на бензинска пумпа во Радишани

Пожар изби во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил“. Запален е објект, околу кој има бујна вегетација, а може да се забележат и стари, хаварисани возила. Во моментов интервенираат 5 екипи на Противпожарната служба, со помош на граѓани. Чад од пожарот има низ целата населба, а се стравува дека тој може да се прошири и