притисни ентер »

BMW подготви и две хибридни plug-in опции за новата Серија 5
BMW подготви и две хибридни plug-in опции за новата Серија 5

BMW подготви и две хибридни plug-in опции за новата Серија 5

Моделите 530e и 550e xDrive ќе се појават во салоните во ноември, придвижувани од турбо бензински мотори во комбинација со благ хибриден систем од 48 волти. Палетата на верзии за новата (осма) генерација на неодамна претставената Серија 5 на BMW е проширена со две опции за приклучок за погон кои со себе носат благ 48-волтен хибриден систем и интегрален