притисни ентер »

За колку време се полни мега батеријата на Galaxy S20 Ultra?
За колку време се полни мега батеријата на Galaxy S20 Ultra?

За колку време се полни мега батеријата на Galaxy S20 Ultra?

Новиот супер моќен премиум смартфон Samsung Galaxy S20 Ultra има мега батерија со капацитет од 5000 mAh за целосна поддршка на напредните перформанси кои имаат енергетски побарувања. За среќа на корисниците Samsung Galaxy S20 Ultra има супер без полнач со капацитет од 45W што е рекордно молневито. Така Samsung Galaxy S20 Ultra целиот потенцијал на

Прв поглед на Samsung Galaxy S20+, S20 Ultra и Galaxy Z Flip

Прв поглед на Samsung Galaxy S20+, S20 Ultra и Galaxy Z Flip

ВИДЕО И ФОТО: Никола Бурагев Валета, Малта – Ексклузивно видеа од Hands On зоната каде што сите присутни на настанот Samsung Forum 2020 во Валета, Малта можеа за да ги испробаат новите смартфони на Samsung – Galaxy S20, S20+ и S20 Ultra, како и преклопниот смартфон на јужнокорејската компанија Galaxy Z Flip. Новите уреди премиерни беа претставени на

Прв поглед на Samsung Galaxy S20+, S20 Ultra и Galaxy Z Flip

Прв поглед на Samsung Galaxy S20+, S20 Ultra и Galaxy Z Flip

Ексклузивно видеа од Hands On зоната каде што сите присутни на настанот Samsung Forum 2020 во Валета, Малта можеа за да ги испробаат новите смартфони на Samsung – Galaxy S20, S20+ и S20 Ultra, како и преклопниот смартфон на јужнокорејската компанија Galaxy Z Flip. Новите уреди премиерни беа претставени на настанот Unpacked во Сан Франциско одржан на

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Една од најинтересните карактеристики кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат. Меѓу овие функции е и 100x Space Zoom: Galaxy S20 Ultra е фаворит на голем дел од Android фановите. Овој премиум уред има голем, 6.9 инчен дисплеј со резолуција од 1440 x 3200 пиксели и 20:9 тело-дисплеј сооднос. Loading

Колку меморија ќе зафаќа 8K HD видео на Galaxy S20?

Колку меморија ќе зафаќа 8K HD видео на Galaxy S20?

Samsung Mobile ги откри точните информации за тоа колку меморија ќе зафаќа едно 8K HD видео направено со новата камера од 108 мегапиксели на супер камера смартфонот Samsung Galaxy S20 Ultra. Една минута снимање на 8K HD резолуција до 24fps ќе зафаќа меморија од 600 MB. Исто така ќе има поставено лимит на снимање до 5 минути, односно двојно помалку

Samsung официјално ја претстави серијата S20, моделот Ultra има камера од 108 МP

Samsung официјално ја претстави серијата S20, моделот Ultra има камера од 108 МP

Чекањето заврши, технолошкиот гигант Samsung конечно ја претстави серијата Galaxy S20 која сите ја чекавме со нетрпение.. На настанот Unpacked во Сан Франциско се претставени новите смартфони на Samsung. Како што се шпекулираше, новиот назив на Samsung e S20, наместо S11. Јужнокорејската компанија ги претстави трите модели: стандардниот S20, поголемиот

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Една од најинтересните карактеристики кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат. Меѓу овие функции е и 100x Space Zoom: Galaxy S20 Ultra е фаворит на голем дел од Android фановите. Овој премиум уред има голем, 6.9 инчен дисплеј со резолуција од 1440 x 3200 пиксели и 20:9 тело-дисплеј сооднос. Работи

Прв тест на камерите од Galaxy S20+ и S20 Ultra кој поседува разорен space zoom 100x

Прв тест на камерите од Galaxy S20+ и S20 Ultra кој поседува разорен space zoom 100x

Најпривлечна карактеристика меѓу народот кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат каде Меѓу функциите е и 100x Space Zoom По интересни работи ќе прегледате во видеата:

Тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra!

Тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra!

Една од најинтересните карактеристики кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат. Меѓу овие функции е и 100x Space Zoom:. Galaxy S20 Ultra е фаворит на голем дел од Android фановите. Овој премиум уред има голем, 6.9 инчен дисплеј со резолуција од 1440 x 3200 пиксели и 20:9 тело-дисплеј сооднос. Работи

Samsung го претстави новиот најнапреден смартфон – Galaxy S20 Ultra

Samsung го претстави новиот најнапреден смартфон – Galaxy S20 Ultra

Samsung успеа во намерата да го претстави новиот најнапреден камера смартфон Samsung Galaxy S20 Ultra кој е нов крал во оваа категорија и се чини дека барем засега ја добива битката со конкуренцијата. Samsung Galaxy S20 Ultra доаѓа со четири главни камери на задната страна, од кои примарниот сензор има 108 мегапиксели, а сите заедни се обединети преку