притисни ентер »

Регистрирани 138 новозаболени, починаа 7 лица
Регистрирани 138 новозаболени, починаа 7 лица

Регистрирани 138 новозаболени, починаа 7 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.621 тестирања, а регистрирани се 138 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-10, Штип-16, Прилеп-2, Тетово-2, Велес-5, Битола-5, Охрид-2, Кавадарци-1, Гостивар-10, Крива Паланка-1, Кочани-5, Пробиштип-1, Демир Хисар-1, Македонски Брод-6, Виница-2, Кратово-1,

Денеска седум починати, 138 нови случаи на корона

Денеска седум починати, 138 нови случаи на корона

Во последните 24 часа од компликациии од Ковид-19 починале 7 лица: Две пациентки од Скопје (64 и 67 години), пациентка од Македонски Брод (53г.), пациентка од Кичево (41г.), од Битола (27г.), од Дебар (78г.) и пациент од Штип (64г.). Одс нив, шестмина починале во болница. Од 1.621 направен тест, регистрирани се 138 нови случаи со што бројот на

Регистрирани 138 новозаболени, починаа 7 лица

Регистрирани 138 новозаболени, починаа 7 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.621 тестирања, а регистрирани се 138 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-10, Штип-16, Прилеп-2, Тетово-2, Велес-5, Битола-5, Охрид-2, Кавадарци-1, Гостивар-10, Крива Паланка-1, Кочани-5, Пробиштип-1, Демир Хисар-1, Македонски Брод-6, Виница-2, Кратово-1,

Детален преглед на состојбата по болниците во кои се лекуваат пациенти со Ковид-19

Детален преглед на состојбата по болниците во кои се лекуваат пациенти со Ковид-19

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 7 пациенти, информираат од Министерството за здравство. „Вкупно се хоспитализирани 89 пациенти. На кислородна поддршка се 49 пациенти, 1 на механичка вентилација. Во болницата во Козле се хоспитализирани 10 возрасни пациенти позитивни на Ковид-19 и 2 деца позитивни, како и 2 пациенти суспектни

Чаир, Аеродром, Кисела Вода и Гази Баба - лидери во Скопје по заболени од корона

Чаир, Аеродром, Кисела Вода и Гази Баба - лидери во Скопје по заболени од корона

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1621 тестирања, а регистрирани се 138 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-10, Штип-16, Прилеп-2, Тетово-2, Велес-5, Битола-5, Охрид-2, Кавадарци-1, Гостивар-10, Крива Паланка-1, Кочани-5, Пробиштип-1, Демир Хисар-1, Македонски Брод-6, Виница-2, Кратово-1,

Регистрирани 138 новозаболени, починаа 7 лица

Регистрирани 138 новозаболени, починаа 7 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.621 тестирања, а регистрирани се 138 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-10, Штип-16, Прилеп-2, Тетово-2, Велес-5, Битола-5, Охрид-2, Кавадарци-1, Гостивар-10, Крива Паланка-1, Кочани-5, Пробиштип-1, Демир Хисар-1, Македонски Брод-6, Виница-2, Кратово-1,

7 починати, со новозаболените 138 Од 1.621 тест во земјава има 3.700 активни случаи на ковид-19

7 починати, со новозаболените 138 Од 1.621 тест во земјава има 3.700 активни случаи на ковид-19

Од компликации од коронавирус во последните 24 часа починаа 7 лица, две пациентки од Скопје (64 и 67 години), пациентка од Македонски Брод (53), пациентка од Кичево (41), пациент од Битола (27), пациент од Дебар (78) и пациент од Штип (64). Шест пациенти се починати во болнички услови, а еден вонболнички, соопшти Министерството за здравство, без да

Седум смртни случаи и 138 новозаразени

Седум смртни случаи и 138 новозаразени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.621 тестирања, а регистрирани се 138 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-10, Штип-16, Прилеп-2, Тетово-2, Велес-5, Битола-5, Охрид-2, Кавадарци-1, Гостивар-10, Крива Паланка-1, Кочани-5, Пробиштип-1, Демир Хисар-1, Македонски Брод-6, Виница-2, Кратово-1,