притисни ентер »

Елиминиран и Зверев од „Индијан Велс“
Елиминиран и Зверев од „Индијан Велс“

Елиминиран и Зверев од „Индијан Велс“

За првпат во историјата на Мастерс 1000 серијата, во полуфиналето нема да има играч од Топ 25 листата. За ова се погрижи и Тејлор Фриц кој по голем преврт го совлада Александар Зверев со 2:1 (4:6, 6:3, 7:6). По поразот на Медведев и Циципас и германскиот тенисер непријатно ги изненади навивачите. Во полуфиналето Фриц ќе игра против Грузиецот Басилашвили,