притисни ентер »

Македонската ракометна репрезентација отпатува за Египет, домаќинот славеше на отворањето против Чиле
Македонската ракометна репрезентација отпатува за Египет, домаќинот славеше на отворањето против Чиле

Македонската ракометна репрезентација отпатува за Египет, домаќинот славеше на отворањето против Чиле

На стартот на СП во Египет, домаќинот отвори фантастично и запиша прва победа против селекцијата на Чиле со резултат 35:29. Нашата селекција, како што е познато ќе го одигра својот прв меч утре во 20:30 против селекцијата на Шведска. Инаку, попладнево македонската ракометна репрезентација отпатува за Египет. Огромен мотив има меѓу младите македонски

Египет го преслуша Чиле на отворањето на ракометниот мундијал

Египет го преслуша Чиле на отворањето на ракометниот мундијал

Египет како домаќин на мундијалот денеска имаше привилегија да игра на отворањето на ракометното Светско првенство, турнир на кој домашната селекција е предводена од поранешниот тренер на Вардар и добар познаник на нашата публика, Роберто Парондо. Шпанецот ќе биде наш противник во групната фаза откако добивме шанса како резерва да отпатуваме на најголемиот

Египет го совлада Чиле во премиерата на СП во ракомет

Египет го совлада Чиле во премиерата на СП во ракомет

Домаќинот Египет славеше над Чиле со 35:29 (18:11) во премиерниот натпревар на Светското првенство во ракомет, што вечерва официјално започна во Каиро. Египет го контролираше резултатот од самиот почеток и во ниту еден момент не дозволи победата да биде доведена во прашање. Во вториот натпревар во Г-групата, македонската репрезентација утре од 20:30

Египет го совлада Чиле во премиерата на СП во ракомет

Египет го совлада Чиле во премиерата на СП во ракомет

Домаќинот Египет славеше над Чиле со 35:29 (18:11) во премиерниот натпревар на Светското првенство во ракомет, што вечерва официјално започна во Каиро. Египет го контролираше резултатот од самиот почеток и во ниту еден момент не дозволи победата да биде доведена во прашање. Во вториот натпревар во Г-групата, македонската репрезентација утре од 20:30

Египет го преслуша Чиле на отворањето на ракометниот мундијал

Египет го преслуша Чиле на отворањето на ракометниот мундијал

Египет како домаќин на мундијалот денеска имаше привилегија да игра на отворањето на ракометното Светско првенство, турнир на кој домашната селекција е предводена од поранешниот тренер на Вардар и добар познаник на нашата публика, Роберто Парондо. Шпанецот ќе биде наш противник во групната фаза откако добивме шанса како резерва да отпатуваме на најголемиот

Египет за „сефте“ на Мундијалот го сруши Чиле

Египет за „сефте“ на Мундијалот го сруши Чиле

Селекцијата која е домаќин на претстојниот ракометен Мундијал, Египет, вечерва на отварање на првенството, ја совлада селекцијата на Чиле со 35:29. Скоро на целиот натпревар евидентна беше предноста и квалитетот кај селекцијата на Египет, што го потврдува и конечниот резултат. Најдобар поединец во редовите на Египет беше Елдера кој постигна шест погодоци,

Египет го победи Чиле во премиерата на ракометниот Мундијал

Египет го победи Чиле во премиерата на ракометниот Мундијал

Домаќинот Египет славеше над Чиле со 35:29 (18:11) во премиерниот натпревар на Светското првенство во ракомет, што вечерва официјално започна во Каиро. Египет го контролираше резултатот од самиот почеток и во ниту еден момент не дозволи победата да биде доведена во прашање. Во вториот натпревар во Г-групата, македонската репрезентација утре од 20:30

Египет го совлада Чиле во премиерата на СП во ракомет

Египет го совлада Чиле во премиерата на СП во ракомет

Домаќинот Египет славеше над Чиле со 35:29 (18:11) во премиерниот натпревар на Светското првенство во ракомет, што вечерва официјално започна во Каиро. Египет го контролираше резултатот од самиот почеток и во ниту еден момент не дозволи победата да биде доведена во прашање. Во вториот натпревар во Г-групата, македонската репрезентација утре од 20:30

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на мундијалот

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на мундијалот

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со повисоки амбиции од само да учествуваат на 27. Светско првенство. Подмладениот состав на селекторот Данило Брестовац, со седум дебитанти на големите натпреварувања меѓу 20. ракометари, стартува