притисни ентер »

Лазаров стрела одлично и во квалификациите, повторно е меѓу најдобрите голгетери
Лазаров стрела одлично и во квалификациите, повторно е меѓу најдобрите голгетери

Лазаров стрела одлично и во квалификациите, повторно е меѓу најдобрите голгетери

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров на коло пред крајот на квалификациите се наоѓа на 3. позиција со вкупно 37 погодоци. Тој е зад Енди Шмид од Швајцарија и Дејан Турковиќ од Италија. Во топ 10 е и Даини Кристопанс од Вардар, кој е на делба на 10. позиција со уште неколку ракометари. Меѓу најдобрите 50 има уште двајца играчи