притисни ентер »

Лео Меси е GOAT! Првиот фудбалер со шест Златни топки
Лео Меси е GOAT! Првиот фудбалер со шест Златни топки

Лео Меси е GOAT! Првиот фудбалер со шест Златни топки

Како и што се очекуваше, легендата на Барселона и на аргентинската репрезентација, Лионел Меси по шести пат ја освои најелитната индивидуална награда во фудбалот, „Златната топка“ на „Франс фудбал“, победувајќи го во изборот дефанзивецот на Ливерпул, Виргил ван Дајк и својот стар ривал, Кристијано Роналдо од Јувентус. Меси го доби трофејот од рацете

Модриќ: Чест ми беше да му ја предадам „Златната топка“ на Меси, го заслужи трофејот!

Модриќ: Чест ми беше да му ја предадам „Златната топка“ на Меси, го заслужи трофејот!

Лука Модриќ имаше убав гест откако се појави на церемонијата во Париз за да му ја предаде „Златната топка" на Лео Меси, вели дека ваквата практика е убава и треба да стане традиција. Лука Модриќ имаше убав гест откако се појави на церемонијата во Париз за да му ја предаде „Златната топка" на Лео Меси, вели дека ваквата практика е убава и треба да стане

Лео Меси е GOAT! Првиот фудбалер со шест Златни топки

Лео Меси е GOAT! Првиот фудбалер со шест Златни топки

Како и што се очекуваше, легендата на Барселона и на аргентинската репрезентација, Лионел Меси по шести пат ја освои најелитната индивидуална награда во фудбалот, „Златната топка“ на „Франс фудбал“, победувајќи го во изборот дефанзивецот на Ливерпул, Виргил ван Дајк и својот стар ривал, Кристијано Роналдо од Јувентус. Меси го доби трофејот од рацете

Меси е првиот фудбалер со шест „златни топки“

Меси е првиот фудбалер со шест „златни топки“

Како и што се очекуваше, легендата на Барселона и на аргентинската репрезентација, Лионел Меси по шести пат ја освои најелитната индивидуална награда во фудбалот, „Златната топка“ на „Франс фудбал“, победувајќи го во изборот дефанзивецот на Ливерпул, Виргил ван Дајк и својот стар ривал, Кристијано Роналдо од Јувентус. Меси го доби трофејот од рацете

Меси е првиот фудбалер со шест златни топки

Меси е првиот фудбалер со шест златни топки

Како и што се очекуваше, легендата на Барселона и на аргентинската репрезентација, Лионел Меси по шести пат ја освои најелитната индивидуална награда во фудбалот, „Златната топка“ на „Франс фудбал“, победувајќи го во изборот дефанзивецот на Ливерпул, Виргил ван Дајк и својот стар ривал, Кристијано Роналдо од Јувентус. Меси го доби трофејот од рацете

Меси за историја, прв играч со ШЕСТ трофеи „Златна топка“

Меси за историја, прв играч со ШЕСТ трофеи „Златна топка“

Лео Меси испиша нова историја, Аргентинецот вечерва го доби признанието од Франс Фудбал за најдобар во 2019 и стана првиот играч со шест трофеи „Златна топка". Лео Меси испиша нова историја, Аргентинецот вечерва го доби признанието од Франс Фудбал за најдобар во 2019 и стана првиот играч со шест трофеи „Златна топка". Најавите се остварија, Лео Меси

„Златната топка“ е за Лионел Меси

„Златната топка“ е за Лионел Меси

По рекорден шести пат, Лионел Меси ја освои „Златната топка“ за Најдобар фудбалер за 2019 година. Во анкетата на „Франс Фудбал“, аргентинскиот гениј го совлада Вирџил ван Дајк. WHAT AN IMAGE! When Luka Modric gives the Ballon d'Or to Lionel Messi #ballondor pic.twitter.com/R4EzajHEu9 — #BallondOr (@francefootball) December 2, 2019 Меси веќе го доби

Меси е првиот фудбалер со шест „златни топки“

Меси е првиот фудбалер со шест „златни топки“

Како и што се очекуваше, легендата на Барселона и на аргентинската репрезентација, Лионел Меси по шести пат ја освои најелитната индивидуална награда во фудбалот, „Златната топка“ на „Франс фудбал“, победувајќи го во изборот дефанзивецот на Ливерпул, Виргил ван Дајк и својот стар ривал, Кристијано Роналдо од Јувентус. Меси го доби трофејот од рацете

Меси по шести пат ја освои „Златната топка“ на „Франс фудбал“

Меси по шести пат ја освои „Златната топка“ на „Франс фудбал“

Лео Меси по шести пат е прогласен за најдобар светски фудбалер во изборот на „Франс фудбал“, додека меѓу дамите тоа е американската репрезентативка Меган Рапиноу. Меси, кој беше најдобар и во 2009, 2010, 2011, 2012 и 2015 година, се пласираше пред Вирџил ван Дајк, Кристијано Роналдо и Садио Мане, кои последни останаа во конкуренција за трофејот, што

Помалото синче на Меси го украде шоуто на „Златна топка“

Помалото синче на Меси го украде шоуто на „Златна топка“

Лионел Меси го доби шестото признание Златна Топка, но во моментите на прогласување на лауреатот вниманието го одвлече реакцијата на неговиот помал син. Момчето не можеше да ја скрие огромната радост. Меси традиционало на манифестацијата која ја организира Франс фудбол доаѓа со целото семејство. 😆 When your dad became the 2019 Ballon d’Or ! #ballondor