притисни ентер »

Ливриниќ потпиша за нов тим од Романија
Ливриниќ потпиша за нов тим од Романија

Ливриниќ потпиша за нов тим од Романија

Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ и во следната сезона ќе ја гледаме во раманскиот шампионат, но во дресот на ЧСМ Слатина. 26-годишната ракометарка која настапува на левата бековска позиција беше член на Глорија Бузау, а во својата кариера има настапувано за Рапид Букурешт и Галаци кога станува збор за романските тимови. Својата

Ливриниќ потпиша за нов тим од Романија

Ливриниќ потпиша за нов тим од Романија

Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ и во следната сезона ќе ја гледаме во раманскиот шампионат, но во дресот на ЧСМ Слатина. 26-годишната ракометарка која настапува на левата бековска позиција беше член на Глорија Бузау, а во својата кариера има настапувано за Рапид Букурешт и Галаци кога станува збор за романските тимови. Својата

Ливриниќ потпиша за нов тим од Романија

Ливриниќ потпиша за нов тим од Романија

0 Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ и во следната сезона ќе ја гледаме во раманскиот шампионат, но во дресот на ЧСМ Слатина. 26-годишната ракометарка која настапува на левата бековска позиција беше член на Глорија Бузау, а во својата кариера има настапувано за Рапид Букурешт и Галаци кога станува збор за романските тимови. Својата

Елена Ливриниќ менува клуб, но останува во Романија

Елена Ливриниќ менува клуб, но останува во Романија

Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ ја промени средината, но не ја менува земјата затоа што и понатаму ќе игра во Романија . Девојката која настапува на левата бековска позиција и има 26 години во следниот период ќе ги брани боите на ЦСМ Слатина. Минатата сезона таа ја мина во романска Глорија Бузау, но сега ќе игра за нов клуб во

Ливриниќ останува во Романија, но ракометарката на Македонија ќе игра за нов клуб следната сезона

Ливриниќ останува во Романија, но ракометарката на Македонија ќе игра за нов клуб следната сезона

Елена Ливриниќ останува во Романија, но ракометарката на Македонија ќе игра за нов клуб следната сезона. Нашата репрезентативка се сели во редовите на ЧСМ Слатина каде ја чекаат нови предизвици, па одличната игра ќе треба да ја потврди и во новата средина. Екипата на ЧСМ Слатина во последната сезона заврши на 10. позиција, но со Ливриниќ сигурно ќе