притисни ентер »

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме Заев да распродава се што е македонско
ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме Заев да распродава се што е македонско

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме Заев да распродава се што е македонско

Барање за оставка од Зоран Заев и порака до меѓународната заедница испрати лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. На денешниот протест пред Владата Мицкоски бара реакција од ЕУ,  преговорите за членство да не се мешаат со билатералните прашања. На политичкиот опонент Заев му порача да каже што се договара тајно и далеку од јавноста. - „Информации

ВМРО- ДПМНЕ на протест против владините политики

ВМРО- ДПМНЕ на протест против владините политики

Ова се историски моменти за Македонија во кои се одлучува иднината на нашите деца и внуци и треба да регираме одлучно, порача претседателот на ВМРО - ДПМНЕ Христијан Мицкоски од протестот пред македонската Влада. Предупреди –доколку се направи договор или анекс со кој ќе се загрозат македонските национални атрибути и ќе се негира постоењето на македонското

ВМРО-ДПМНЕ со протестни блокади пред Владата и МНР: Оставка на Заев – Слобода на народот!

ВМРО-ДПМНЕ со протестни блокади пред Владата и МНР: Оставка на Заев – Слобода на народот!

Оставки од премиерот Зоран Заев, министерот Бујар Османи, вицепремиерот Никола Димитров и други со цел да се спречи продажбата на македонски национален идентитет во преговорите со Бугарија, беа побарани на денешните протестни блокади на опозициска ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните со транспаренти на кои беше испишано „Заев оди си“, „Оставка на Заев – Слобода на

Милошоски: Со кое право викендов Османи преговарал за историјата, јазикот и интересите на македонскиот народ

Милошоски: Со кое право викендов Османи преговарал за историјата, јазикот и интересите на македонскиот народ

Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, на денешното свое обраќање на протестот што се одржа пред МНР под мотото „Оставка за Заев, слобода за народот“ побара оставка од оние кои викендот преговараа со нивните колеги од Софија, односно од министерот за надворешни, Бујар Османи, и неговите соработници. „Најпрво да ви се заблагодарам за присуството

Протест на ВМРО-ДПМНЕ: Што е договорено на тајните преговори со Бугарија?

Протест на ВМРО-ДПМНЕ: Што е договорено на тајните преговори со Бугарија?

Меѓународната заедница треба да реагира кај бугарските политичари за билатералните спорови да ги тргнат на страна од преговорите на Македонија со Европската Унија – порача денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на протестот пред Владата. Повторно побара оставка од премиерот Заев и одговор на прашањето за што преговарале македонските со бугарските

Милошоски: Со кое право викендов Османи преговарал за историјата, јазикот и интересите на македонскиот народ

Милошоски: Со кое право викендов Османи преговарал за историјата, јазикот и интересите на македонскиот народ

Антонио Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, на денешното свое обраќање на протестот што се одржа пред МНР под мотото „Оставка за Заев, слобода за народот“ побара оставка од оние кои викендот преговараа со нивните колеги од Софија, односно од министерот за надворешни, Бујар Османи, и неговите соработници. „Најпрво да ви се заблагодарам за присуството

Мицкоски: Само политички аматер како Заев може да потпише еден таков договор во кој историјата ќе биде критериум за напредок на државата за ЕУ

Мицкоски: Само политички аматер како Заев може да потпише еден таков договор во кој историјата ќе биде критериум за напредок на државата за ЕУ

Најпрвин ќе ми дозволите да изразам благодарност до луѓето кои се овде пред платото на Владата, но и оние кои се денес пред платото на зградата на МНР кои на еден мирен, достоинствен начин го изразуваат револтот и несогласувањето со овие погрешни политики предводени од Зоран Заев и Владата која тој ја предводи, изјави на денешните блокади Христијан

ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Заев, Мицкоски го нарече „политички аматер“

ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Заев, Мицкоски го нарече „политички аматер“

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска под мотото: „Оставка на Заев, слобода на народот. Протест сега за да не биде предоцна“, одржа уште еден протест, овојпат со блокада на Владата и Министерството за надворешни работи, и побара оставка од премиерот Зоран Заев, поради, како што наведуваат, тајните преговори со Софија за деблокада на пристапните преговори