притисни ентер »

Пабло од „Млади бунтовници“ стана татко
Пабло од „Млади бунтовници“ стана татко

Пабло од „Млади бунтовници“ стана татко

Актерот Бенхамин Рохас, познат како Пабло од серијата „Млади бунтовници“, стана татко. Неговата девојка, Мартина Санчез Акоста се породила кон крајот на минатата година со царски рез, а бебето тежело 2 килограма. Веста за раќањето на ќерката Рохас ја сподели на „Инстаграм“, дури откако мајката и детето биле пуштени од болница. „Дојде за да ми го преврти

Пабло од „Млади бунтовници“ стана татко

Пабло од „Млади бунтовници“ стана татко

Актерот Бенхамин Рохас, познат како Пабло од серијата „Млади бунтовници“, стана татко. Неговата девојка, Мартина Санчез Акоста се породила кон крајот на минатата година со царски рез, а бебето тежело 2 килограма. Веста за раќањето на ќерката Рохас ја сподели на „Инстаграм“, дури откако мајката и детето биле пуштени од болница. „Дојде за да ми го преврти

Актерот од „Млади бунтовници“ стана татко: Запознајте го неговото бебе

Актерот од „Млади бунтовници“ стана татко: Запознајте го неговото бебе

Актерот од „Млади бунтовници“ стана татко: Запознајте го неговото бебе (ФОТО) Бенхамин Рохас и неговата девојка Мартина Санчез Акоста станаа родители. 33-годишниот актер, кој кај нас е познат по улогата на Пабло во серијата „Млади бунтовници“, ја објави среќната вест на Instagram заедно со фотографија со новородената ќеркичка. „Дојде за да ми го преврти