притисни ентер »

Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците
Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

Менхетен синоќа остана неколку часа без струја поради голем дефект, поради што престана да работи метрото, запреа лифтовите, се исклучија светлата и рекламите на Тајмс Сквер и се откажа претставите на Бродвеј. На западната страна на Менхетен без струја минатата ноќ останаа околу 73.000 корисници, изјави извршниот директор на компанијата Кон Едисон,

Менхетен во темница поради прекин на електричната енергија

Менхетен во темница поради прекин на електричната енергија

Менхетен во Њујорк синоќа беше во темница, а стотици луѓе беа заглавени во подземната железница кога прекин на електричната енергија, го погоди градот околу четири часа . Струјата дојде околу 11 часот кога уличните светилки повторно светнаа. Властите како причина за прекинот го наведоа пожарот кој избиувнал на местото на трансформаторот. Десетици корисници

Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

Менхетен синоќа остана неколку часа без струја поради голем дефект, поради што престана да работи метрото, запреа лифтовите, се исклучија светлата и рекламите на Тајмс Сквер и се откажа претставите на Бродвеј. На западната страна на Менхетен без струја минатата ноќ останаа околу 73.000 корисници, изјави извршниот директор на компанијата Кон Едисон,

Менхетн во мрак

Менхетн во мрак

Комерцијалниот и културен центар на Њујорк, Менхетн, ноќеска помина неколку часа без струја. Прекинот на електрична енергија, предизвикан од пожар на трансформатор, ги затемни познатите светлечки паноа на Тајмс сквер и предизвика прекин на изведбата на претставите на Бродвеј, како и на сообраќајот во њујоршкото метро. Околу 72 илјади луѓе останаа во

НА МЕНХЕТН „МУ СЕ СТЕМНИ“: Дефект поради пожар го остави центарот на Њујорк без струја

НА МЕНХЕТН „МУ СЕ СТЕМНИ“: Дефект поради пожар го остави центарот на Њујорк без струја

Агенциите велат дека не се пријавени смртни случаи или повреди за време на прекинот со снабдување со електричната енергија, што, според официјалните лица, се случил во 18:47 часот по локално време. Повеќе од 70.000 лица остана неколку часа без струја на Менхетн поради дефект во електродистрибутивната мрежа. Поради дефектот, подземната железница не

Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

Менхетен синоќа остана неколку часа без струја поради голем дефект, поради што престана да работи метрото, запреа лифтовите, се исклучија светлата и рекламите на Тајмс Сквер и се откажа претставите на Бродвеј. На западната страна на Менхетен без струја минатата ноќ останаа околу 73.000 корисници, изјави извршниот директор на компанијата Кон Едисон,

Менхетен во мрак: Не работеше метрото, продавниците под клуч

Менхетен во мрак: Не работеше метрото, продавниците под клуч

Повеќе од 70.000 лица остана неколку часа без струја на Менхетен поради дефект во електродистрибутивната мрежа. Поради дефектот, подземната железница не работеше, а продавниците беа затворени. Снемувањето струја се случи поради пожар што избувна на аголот на 64. Западна улица и Вест Енд. Извршниот директор на електродистрибутивната компанија „Кон Едисон“,

Срцето на Њујорк остана без струја: Менхетн во темница, застанаа лифтовите, прекинати претставите на Бродвеј...

Срцето на Њујорк остана без струја: Менхетн во темница, застанаа лифтовите, прекинати претставите на Бродвеј...

Голем дел од њујоршки Менхетн остана без струја, а локалната компанија за снабдување со електрична енергија објави неколку часа потоа дека ситуацијата полека се враќа во нормала. Најпогоден бил западниот дел од Менхетн каде што бројни станици на подземната железница останале во мрак, исто како и познатиот „Тајмс Сквер“. Лифтовите во облакодерите од