притисни ентер »

Работнички се намачи за победа во Струмица, лесен триумф за Наковски волеј
Работнички се намачи за победа во Струмица, лесен триумф за Наковски волеј

Работнички се намачи за победа во Струмица, лесен триумф за Наковски волеј

Новата сезона во женскиот одбојкарски шампионат започна со серија на изненадувања. Одбојкарките на Струмица Жени се изборија за бод во дуелот со фаворитот за титулата, Работнички од Скопје, екипа која оваа сезона осетно се засили со неколку одбојкарки од Вардар. Дуелот во пет сета им припадна на скопските одбојкарки со 3-2 во сетови (25-17, 27-25,

Пелистерки со вредна победа над Вардар Жени ја почнаа одбојкарската сезона

Пелистерки со вредна победа над Вардар Жени ја почнаа одбојкарската сезона

Екипата на Пелистер Волеј го приреди првото големо изненадување во новиот одбојкарски шампионар на Македонија во Битола ги донесе првите овосезонски бодиви по победата во Скопје против Вардар Жени со 1-3 (25-21,15-25, 16-25, 23-25). Тренерот на пелистерки Роберт Митковски по натпреварот изјави: „Со видоизменет состав на две од четири позиции започнуваме

Почнаа одбојкарите: Работнички го доби женското дерби со Струмица, Вардар поразен од Лирија

Почнаа одбојкарите: Работнички го доби женското дерби со Струмица, Вардар поразен од Лирија

Со четири натпревари од првото коло, денеска и официјално стартуваше 29. одбојкарски шампионат на Македонија. Одбојкарите на Лирија почнаа со изненадувачка победа во Скопје совладувајќи го тимот на Вардар со 1:3 (25:21, 18:25, 18:25, 17:25). Иако „црвено-црните“ го освоија првиот сет, следните три им припаднаа на гостите кои на крајот ги освоија првите

Почнаа одбојкарите: Работнички го доби женското дерби со Струмица, Вардар поразен од Лирија

Почнаа одбојкарите: Работнички го доби женското дерби со Струмица, Вардар поразен од Лирија

Со четири натпревари од првото коло, денеска и официјално стартуваше 29. одбојкарски шампионат на Македонија. Одбојкарите на Лирија почнаа со изненадувачка победа во Скопје совладувајќи го тимот на Вардар со 1:3 (25:21, 18:25, 18:25, 17:25). Иако „црвено-црните“ го освоија првиот сет, следните три им припаднаа на гостите кои на крајот ги освоија првите

Одбојка: Денеска стартува 29. македонски шампионат со 11 екипи во машка и 8 во женска конкуренција

Одбојка: Денеска стартува 29. македонски шампионат со 11 екипи во машка и 8 во женска конкуренција

Единаесет екипи во машка и осум во женска конкуренција денеска ќе го почнат натпреварувањето во 29. македонски одбојкарски шампионат, во кој титулите ги бранат Струмица 47 & 72 и Јанта волеј Кисела вода. Во премиерната рунда кај мажите, актуелниот вицепрвак, Универзитет во Тетово, ќе го пречека составот на Штип УГД, а саботната двојна програма на

Стартува 29. македонски одбојкарски шампионат

Стартува 29. македонски одбојкарски шампионат

Единаесет екипи во машка и осум во женска конкуренција денеска ќе го почнат натпреварувањето во 29. македонски одбојкарски шампионат, во кој титулите ги бранат Струмица 47 & 72 и Јанта волеј Кисела вода. Во премиерната рунда кај мажите, актуелниот вицепрвак, Универзитет во Тетово, ќе го пречека составот на Штип УГД, а саботната двојна програма на тетовските

Стартува 29. македонски одбојкарски шампионат

Стартува 29. македонски одбојкарски шампионат

– Единаесет екипи во машка и осум во женска конкуренција денеска ќе го почнат натпреварувањето во 29. македонски одбојкарски шампионат, во кој титулите ги бранат Струмица 47 & 72 и Јанта волеј Кисела вода. Во премиерната рунда кај мажите, актуелниот вицепрвак, Универзитет во Тетово, ќе го пречека составот на Штип УГД, а саботната двојна програма на

Почнува 29-от одбојкарски шампионат, првакот и главниот фаворит слободен во првото коло

Почнува 29-от одбојкарски шампионат, првакот и главниот фаворит слободен во првото коло

По репрезентативните активности летово и настапот на македонските одбојкари на Европското првенство во Тампере, во наредните месеци во прв план ќе бидат нашите одбојкарски клубови. Единаесет во машка и осум во женска конкуренција утре ќе го почнат натпреварувањето во 29-от македонски одбојкарски шампионат. Струмица 47 & 72 и Јанта волеј Кисела вода

Почнува 29-от македонски одбојкарски шампионат

Почнува 29-от македонски одбојкарски шампионат

По репрезентативните активности летово и настапот на македонските одбојкари на Европското првенство во Тампере, во наредните месеци во прв план ќе бидат нашите одбојкарски клубови. Единаесет во машка и осум во женска конкуренција утре ќе го почнат натпреварувањето во 29-от македонски одбојкарски шампионат. Струмица 47 & 72 и Јанта волеј Кисела вода

Стартува македонскиот одбојкарски шампионат, Струмица и Јанта волеј ќе го бранат тронот

Стартува македонскиот одбојкарски шампионат, Струмица и Јанта волеј ќе го бранат тронот

Стартува македонскиот одбојкарски шампионат, Струмица и Јанта волеј ќе го бранат тронот Ф.К. Пред 2 минути Викендов стартуваат првите натпревари во новата сезона од најдобрата македонска машка и женска одбојкарска лига/фото: vfmkd.mk По репрезентативните активности летово и настапот на македонските одбојкари на Европското првенство во Тампере, во наредните