притисни ентер »

Матие: Во Барселона ме убиваа, сега тоа му го прават на Ленгле
Матие: Во Барселона ме убиваа, сега тоа му го прават на Ленгле

Матие: Во Барселона ме убиваа, сега тоа му го прават на Ленгле

Жереми Матие, поранешен играч на Барселона, кој минатата сезона во Спортинг Лисабон ја заврши кариерата, рекол дека точно знае како се чувствува Клеман Ленгле, кој трпи критики по пеналот што го направи против Кадиз. Матие дресот на Барселона го носеше во периодот од 2014 до 2017 година. „Без осамен во соблекувалната. Никој не ме подржуваше. Тоа не

Матие: Во Барселона ме убиваа, сега тоа му го прават на Ленгле

Матие: Во Барселона ме убиваа, сега тоа му го прават на Ленгле

Жереми Матие, поранешен играч на Барселона, кој минатата сезона во Спортинг Лисабон ја заврши кариерата, рекол дека точно знае како се чувствува Клеман Ленгле, кој трпи критики по пеналот што го направи против Кадиз. Матие дресот на Барселона го носеше во периодот од 2014 до 2017 година. „Без осамен во соблекувалната. Никој не ме подржуваше. Тоа не

Матје: Знам како му е на Ленгле, така мене ми беше во последната сезона

Матје: Знам како му е на Ленгле, така мене ми беше во последната сезона

Барселона веќе некое време се наоѓа во криза и тоа се може да се види по резултатите на Каталонците во последните натпревари. После дебаклот во Лигата на шампионите и поразо од ПСЖ Барселона во неделата одигра само 1:1 против Кадиз во Ла Лига. Еден од најкритикуваните играчи е дефанзивецот Клемент Ленгле кој против Кадиз направи пенал во 89. минута

Матје му дава поддршка на Ленгле и кажува свое искуство: Во соблекувалната на Барса се чувствував осамено, никој не ми даде поддршка

Матје му дава поддршка на Ленгле и кажува свое искуство: Во соблекувалната на Барса се чувствував осамено, никој не ми даде поддршка

Жереми Матје зборува за неговото лошо искуство во последната година како фудбалер на Барселона, прави споредба со тоа што сега му се случи на Ленгле и му дава поддршка на дефанзивецот. Кон Ленгле беше посочен прстот за киксот на Барселона против Кадиз, а Жереми Матје кој од 2014 до 2017 раскажува слично искуство и вели дека тогаш не добил поддршка

Член од историскиот тим кој ја освои триплетата: Тоа не е фудбал, во Барса ме оставија сам во соблекувалната!

Член од историскиот тим кој ја освои триплетата: Тоа не е фудбал, во Барса ме оставија сам во соблекувалната!

Клеман Ленгле во овој момент изгледа како стопер во кој се пронаоѓа вината за сите поголеми киксови кои се прават во одбраната на Барселона, нешто што му е добро познато на сега пензионираниот Жереми Матје кој три сезони го носеше дресот на каталонската гордост. Поранешниот француски репрезентативец го направи трансферот од соништата во 2014-та година

Ленгле ја сопна Барса во потерата по Атлетико и Реал

Ленгле ја сопна Барса во потерата по Атлетико и Реал

Невнимателната реакција на Клемент Ленгле во последната минута од мечот на „Ноу Камп“ во рамките на 24-то коло на шпанскот фудбалска првенство ѝ откина два бода на Барселона во дуелот со Кадиз со кои не го искористи киксот на водечкиот Атлетико Мадрид да се приближи кон врвот на табелата. Барселона дуелот со Кадез го дочека со седум последователни