притисни ентер »

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути
Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, каде што ги очекува дуел со подобриот од дуелот Рома-Специја, откако со 3:2 на „Диего Армандо Марадона“ го совладаа второлигашот Емполи, кој двапати успеваше да израмни. Џовани ди Лоренцо уште во 18-тата минута донесе водство за „партенопеи“, меѓутоа младиот Недим Бајрами во 33-тата минута израмни

Наполи го помина Емполи во Купот на Италија, Елмас беше стартер

Наполи го помина Емполи во Купот на Италија, Елмас беше стартер

Наполи со 3-2 го победи Емполи и се пласираше во четвртфиналето од Купот на Италија, Елиф Елмас беше стартер на мечот. Наполи со 3-2 го победи Емполи и се пласираше во четвртфиналето од Купот на Италија, Елиф Елмас беше стартер на мечот. Елиф Елмас од првата минута го почна мечот за Наполи против Емполи и на теренот се задржа до 70. минута, имаше една

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, каде што ги очекува дуел со подобриот од дуелот Рома-Специја, откако со 3:2 на „Диего Армандо Марадона“ го совладаа второлигашот Емполи, кој двапати успеваше да израмни. Џовани ди Лоренцо уште во 18-тата минута донесе водство за „партенопеи“, меѓутоа младиот Недим Бајрами во 33-тата минута израмни

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, каде што ги очекува дуел со подобриот од дуелот Рома-Специја, откако со 3:2 на „Диего Армандо Марадона“ го совладаа второлигашот Емполи, кој двапати успеваше да израмни. Џовани ди Лоренцо уште во 18-тата минута донесе водство за „партенопеи“, меѓутоа младиот Недим Бајрами во 33-тата минута израмни

Елмас беше стартер во тимот на Гатузо, Наполи се намачи за четвртфинале во Копа Италија

Елмас беше стартер во тимот на Гатузо, Наполи се намачи за четвртфинале во Копа Италија

Наполи на доста потежок начин од предвиденото се пласираше во ново четвртфинале во Копа Италија, турнир на кој ја брани освоената титула од минатата натпреварувачка сезона во која во финалето го совлада Јувентус. Елиф Елмас денеска беше стартер во тимот на Џенаро Гатузо и на теренот мина 70 минути, пред да биде изваден од игра при резултат 2:2, непосредно

Елмас беше стартер во тимот на Гатузо, Наполи се намачи за четвртфинале во Копа Италија

Елмас беше стартер во тимот на Гатузо, Наполи се намачи за четвртфинале во Копа Италија

Наполи на доста потежок начин од предвиденото се пласираше во ново четвртфинале во Копа Италија, турнир на кој ја брани освоената титула од минатата натпреварувачка сезона во која во финалето го совлада Јувентус. Елиф Елмас денеска беше стартер во тимот на Џенаро Гатузо и на теренот мина 70 минути, пред да биде изваден од игра при резултат 2:2, непосредно

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, каде што ги очекува дуел со подобриот од дуелот Рома-Специја, откако со 3:2 на „Диего Армандо Марадона“ го совладаа второлигашот Емполи, кој двапати успеваше да израмни. Џовани ди Лоренцо уште во 18-тата минута донесе водство за „партенопеи“, меѓутоа младиот Недим Бајрами во 33-тата минута израмни

Наполи во четвртфинале, 70 минути за Елмас…

Наполи во четвртфинале, 70 минути за Елмас…

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас одигра 70 минути во осминафиналната победа на Наполи против Емполи од 3-2 во Купот на Италија. Наполи до победата дојде со голот на Петања во 77. минута од средбата. #NapoliEmpoli Napoli 3-2 Empoli – GOAL! Petagna 🎥 pic.twitter.com/MSLzNxKWsI — 𝖥𝖠𝖲𝖳 𝖦𝖮𝖠𝖫𝖲 (@Fastgoal2) January 13, 2021 Елмас во 70. минута