притисни ентер »

Италија: ОВДЕ ЕКСПЛОДИРА БИОЛОШКАТА БОМБА, вирусот потоа само се ширеше
Италија: ОВДЕ ЕКСПЛОДИРА БИОЛОШКАТА БОМБА, вирусот потоа само се ширеше

Италија: ОВДЕ ЕКСПЛОДИРА БИОЛОШКАТА БОМБА, вирусот потоа само се ширеше

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори, изјави дека сите 40 илјади навивачи што присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенсија, одигран на 19. февруари во Милано, се заразени со корона вирусот. Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23. февруари. Ако вирусот циркулирал, 40 илјади навивачи што беа на стадионот

Италија: ОВДЕ ЕКСПЛОДИРА БИОЛОШКАТА БОМБА, вирусот потоа само се ширеше

Италија: ОВДЕ ЕКСПЛОДИРА БИОЛОШКАТА БОМБА, вирусот потоа само се ширеше

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори, изјави дека сите 40 илјади навивачи што присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенсија, одигран на 19. февруари во Милано, се заразени со корона вирусот. Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23. февруари. Ако вирусот циркулирал, 40 илјади навивачи што беа на стадионот

Градоначалникот на Бергамо: 40 илјади навивачи се заразија на „Сан Сиро“!

Градоначалникот на Бергамо: 40 илјади навивачи се заразија на „Сан Сиро“!

Коронавирусот пустоши во Италија и секој ден се јавуваат по нови 600 или 700 смртни случаи, бројки кои делуваат навистина застрашувачки со оглед на тоа што првиот заболен беше пријавен пред само еден месец. Новиот смртоносен вирус зема голем замав на чизмата и веќе Италија за жал е земја која бележи рекордни бројки по починати пациенти, но покрај потценувањето

Потврдено-40.000 навивачи на натпреварот Аталанта и Валенсија се позитивни на коронавирус.

Потврдено-40.000 навивачи на натпреварот Аталанта и Валенсија се позитивни на коронавирус.

Џорџо Гари, градоначалникот на Бергамо, изјави дека сите навивачи кој беа присутни на натпреварот меѓу Аталанта и Валенсија се позитивни на коронавирус. Калчолигашот на 19 февруари на „Сан Сиро“ во Милано ги пречека „лилјаците“ во рамките од осминафиналето на Лигата на шампионите, а според многумина овој натпревар бил „биолошка бомба“ за ширењето на

Биолошка бомба експлодира на „Сан Сиро“ и сега таа го убива нашиот град

Биолошка бомба експлодира на „Сан Сиро“ и сега таа го убива нашиот град

Градоначалникот на Бергамо не може да се помири со тоа каква штета се случи со играњето на дуелот Аталанта - Валенсија Градоначалникот на Бергамо Џорџо Гори e уверен дека првиот меч од осминафиналето меѓу Аталанта и Валенсија во Лигата на шампиони е една од двете главни причини за масовното ширење на Коронавирусот во северниот дел од Италија. „Тој

ГАРИ:ИСТОРИСКИОТ МЕЧ НА АТАЛАНТА ВО ЛШ БЕШЕ БИОЛОШКА БОМБА

ГАРИ:ИСТОРИСКИОТ МЕЧ НА АТАЛАНТА ВО ЛШ БЕШЕ БИОЛОШКА БОМБА

ГАРИ:ИСТОРИСКИОТ МЕЧ НА АТАЛАНТА ВО ЛШ БЕШЕ БИОЛОШКА БОМБА Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гари изјави дека сите навивачи кои присуствувале на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со коронавирус. Екипата на Бергамо се сретна со Валенсија  на 19-ти февруари во Милано, на „Сан Сиро“ бидејќи нивниот стадион ’’Атлети Азури’’  не ги исполнуваше

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на шампионите на УЕФА на неутрален терен на „Сан Сиро“ во Милано пред 45.000 гледачи. Аталанта победи со

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на шампионите на УЕФА на неутрален терен на „Сан Сиро“ во Милано пред 45.000 гледачи. Аталанта победи со

Градоначалникот на Бергамо: Сите 40.000 навивачи на „Сан Сиро“ се ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Градоначалникот на Бергамо: Сите 40.000 навивачи на „Сан Сиро“ се ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Веста за „биолошка бомба“ која што го разнесе коронавирусот низ северна Италија, а најмногу во Ломбардија, лансирана од стадионот „Сан Сиро“, доби официјална потврда. На крајот, виновен е фудбалот. Една третина од Бергамо беше на натпреварот во Аталанта - Валенсија во Лигата на шампионите на 19-ти февруари,  од каде се прошири коронавирусот кој почна

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Atalanta’s Italian goalkeeper Pierluigi Gollini (R) deflects a shot during the UEFA Champions League round of 16 first leg football match Atalanta Bergamo vs Valencia on February 19,