притисни ентер »

Драма во Скопје: Им влегле во домот со автоматски пушки и нож, а синот го врзале

Драма во Скопје: Им влегле во домот со автоматски пушки и нож, а синот го врзале

Двајца маскирани разбојници влегле со автоматски пушки и нож во домот на 59-годишниот С.М и ги ограбиле, информираа од МВР. Сппред полицијата, вчера околу 05 часот и 20 минути било пријавено дека во Дебар на улицата „307“ во домот на 59- годишниот  С.М, влегле неколку непознати маскирани лица, од кои двајца вооружени со автоматски пушки, а двајца со

Му влегле дома со пушки, му го врзале синот и украле пари и злато

Му влегле дома со пушки, му го врзале синот и украле пари и злато

Сторителите одзеле засега неутврдена сума на пари и злато. Вчера околу 5.20 часот било пријавено дека во Дебар на улицата 307 во домот на С.М.(59), влегле неколку непознати маскирани лица, од кои двајца вооружени со автоматски пушки, а двајца со нож, по што го врзале неговиот син Г.М.(21). Сторителите одзеле засега неутврдена сума на пари и злато.

Дебар: Му влегле дома со пушки и ножеви, му го врзале синот и украле пари и злато

Дебар: Му влегле дома со пушки и ножеви, му го врзале синот и украле пари и злато

Вчера околу 05.20 часот било пријавено дека во Дебар на улицата „307“ во домот на С.М. (59), влегле неколку непознати маскирани лица, од кои двајца вооружени со автоматски пушки, а двајца со нож, по што го врзале неговиот син Г.М. (21) и одзеле засега неутврдена сума на пари и злато. Се работи на целосно расчистување на случајот. Republika.mk - содржините,