притисни ентер »

Традиционална пита на која никој не може да ѝ одолее: Потребни ви се само неколку состојки (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)
Традиционална пита на која никој не може да ѝ одолее: Потребни ви се само неколку состојки (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Традиционална пита на која никој не може да ѝ одолее: Потребни ви се само неколку состојки (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Рецепт за гужвана пита која брзо и лесно се подготвува ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 гр кори за пита 200 гр сирење 50 гр тврдо сирење 3 јајца 250-300 мл јогурт 50 мл масло 1/2 прашок за пециво ПРОЦЕСОТ НА ПОДГОТОВКА ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ОД ВИДЕОТО ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ

Рецепт за МЕДНО СРЦЕ на посен начин: Подгответе уште една верзија на популарниот десерт (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Рецепт за МЕДНО СРЦЕ на посен начин: Подгответе уште една верзија на популарниот десерт (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Многу популарни колачи имаат свои посни верзии со малку изменети состојки СОСТОЈКИ : 200 мл кисела вода шолја брашно од 200 гр 1 лажичка цимет 200 гр посно чоколадо 1/2 тегла џем од кајсии или некој друг 1 прашок за пециво 50 мл масло 100 гр сечкани ореви 100 гр суво грозје Подготовка :