притисни ентер »

Денвер одреди високи цените на билетите за големото НБА финале
Денвер одреди високи цените на билетите за големото НБА финале

Денвер одреди високи цените на билетите за големото НБА финале

Избраниците на Мајк Мелоун се изборисја за историски прво за нив големо финале во најсилната лига на светот, откако во конференциското финале го елиминираа Лос Анџелес Лејкерс со 4-0. Моменталниот скор во финалето на Истокот е 3-1 во корист на Мајами, Бостон успеа да ја продолжи серијата, па се уште не се знае кој ќе биде противникот на Нагетс во борбата

Растат цените на билетите во Денвер

Растат цените на билетите во Денвер

Денвер го чека свпјот противник во големот НБА финале. Клубот наголемо се подготвува за дуелите во кои Бол Арената ќе биде домаќин на спектаклот. Во моментов Мајами води во финалето на Истокот против Бостон со 3:1, а каде ќе се играат првите два натпревари зависи од тоа кој ќе игра со Денвер. Доколку Мајами влезе во финалето, Денвер ќе биде домаќин

Растат цените на билетите во Денвер

Растат цените на билетите во Денвер

Денвер го чека свпјот противник во големот НБА финале. Клубот наголемо се подготвува за дуелите во кои Бол Арената ќе биде домаќин на спектаклот. Во моментов Мајами води во финалето на Истокот против Бостон со 3:1, а каде ќе се играат првите два натпревари зависи од тоа кој ќе игра со Денвер. Доколку Мајами влезе во финалето, Денвер ќе биде домаќин

Растат цените на билетите во Денвер

Растат цените на билетите во Денвер

Денвер го чека свпјот противник во големот НБА финале. Клубот наголемо се подготвува за дуелите во кои Бол Арената ќе биде домаќин на спектаклот. Во моментов Мајами води во финалето на Истокот против Бостон со 3:1, а каде ќе се играат првите два натпревари зависи од тоа кој ќе игра со Денвер. Доколку Мајами влезе во финалето, Денвер ќе биде домаќин

Растат цените на билетите во Денвер

Растат цените на билетите во Денвер

Денвер го чека свпјот противник во големот НБА финале. Клубот наголемо се подготвува за дуелите во кои Бол Арената ќе биде домаќин на спектаклот. Во моментов Мајами води во финалето на Истокот против Бостон со 3:1, а каде ќе се играат првите два натпревари зависи од тоа кој ќе игра со Денвер. Доколку Мајами влезе во финалето, Денвер ќе биде домаќин

Чија 15-ка ќе повлече Денвер Нагетс?

Чија 15-ка ќе повлече Денвер Нагетс?

Вчерашната објава на Кармело Ентони дека ја завршува играчката кариера, повторно отвори дебата која се водеше и порано, а која се однесува на двете можеби најголеми ѕвезди на Денвер Нагетс во поновата историја на франшизата. Дилемата кај кошаркарските фанови, пред се неутралнните, е во чија чест треба да биде повлечен од употреба бројот 15 кој безмалку