притисни ентер »

Стефковски: Во Гази Баба следуваат промени!

Стефковски: Во Гази Баба следуваат промени!

Во Гази Баба следуваат промени!, порача вечерва кандидатот за градоначалник на Општината од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бобан Стефковски. Со голем настан пред Општинскиот изборен штаб вечерва ја завршуваме изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба. Заедно со народот победуваме!, порача тој.

Стефковски: На 17 октомври дадете поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Стефковски: На 17 октомври дадете поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Почитувани граѓани, Денес завршува изборната кампања. Изминатиов период имавме можност да се сретнеме со голем број жители на општина Гази Баба, да поразговараме и да ја побараме поддршката, но и да ја презентираме програмата која ќе ја реализираме во следните четири години. Ве повикувам во недела, на 17-ти октомври да дадете масовна поддршка за промени

Стефковски од Гази Баба на фејсбук: Поранешниот Претседател Иванов изрази поддршка на мојата кандидатура за Гази Баба

Стефковски од Гази Баба на фејсбук: Поранешниот Претседател Иванов изрази поддршка на мојата кандидатура за Гази Баба

Кандидатот за градоначалник на Гази Баба од редовите на ВМРО ДПМНЕ денес оствари средба со поранешниот претседател на државата, Ѓорге Иванов. Веста ја сподели на својата фејсбук страна. Му благодарам на претседателот Иванов за одличната средба, како и за неговите совети кои беше задоволство да се слушнат, напиша Стевковски на фејсбук. Тој додаде дека

Иванов со поддршка за Стефковски

Иванов со поддршка за Стефковски

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Гази Баба, Бобан Стефковски денес оствари средба со екс претседателот на државата, Ѓорге Иванов, каде Иванов му ја дал целосната поддршка на престојните избори. -Денес остварив средба со поранешниот претседател на Република Македонија. Ѓорге Иванов. Му благодарам на претседателот Иванов за одличната

Стефковски: Создаваме нова иднина, поддржете ги промените и новите проекти во Гази Баба

Стефковски: Создаваме нова иднина, поддржете ги промените и новите проекти во Гази Баба

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, предложен од ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери, пред изборниот молк ги повика граѓаните в недела да дадат масовна поддршка за промени и за реализација на нови проекти. Скопје, 15 октомври 2021 (МИА) – Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, предложен од

Стефковски: На 17 октомври дадете поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за промени и нови проекти во Гази Баба

Стефковски: На 17 октомври дадете поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за промени и нови проекти во Гази Баба

Стефковски: На 17 октомври дадете поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за промени и нови проекти во Гази Баба Денес завршува изборната кампања. Изминатиов период имавме можност да се сретнеме со голем број жители на општина Гази Баба, да поразговараме и да ја побараме поддршката, но и да ја презентираме програмата која ќе ја реализираме во следните четири години,

Стефковски: На 17 октомври дадете поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за промени и нови проекти во Гази Баба

Стефковски: На 17 октомври дадете поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за промени и нови проекти во Гази Баба

Денес завршува изборната кампања. Изминатиов период имавме можност да се сретнеме со голем број жители на општина Гази Баба, да поразговараме и да ја побараме поддршката, но и да ја презентираме програмата која ќе ја реализираме во следните четири години, изјави денеска кандидатот за градоначалник за општина Гази Баба на ВМРО-ДПМНЕ, Бобан Стефковски

Иванов со поддршка за Стефковски

Иванов со поддршка за Стефковски

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Гази Баба, Бобан Стефковски денес оствари средба со екс претседателот на државата, Ѓорге Иванов, каде Иванов му ја дал целосната поддршка на престојните избори. -Денес остварив средба со поранешниот претседател на Република Македонија. Ѓорге Иванов. Му благодарам на претседателот Иванов за одличната

Иванов со поддршка за Стефковски

Иванов со поддршка за Стефковски

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Гази Баба, Бобан Стефковски денес оствари средба со екс претседателот на државата, Ѓорге Иванов, каде Иванов му ја дал целосната поддршка на престојните избори. -Денес остварив средба со поранешниот претседател на Република Македонија. Ѓорге Иванов. Му благодарам на претседателот Иванов за одличната