притисни ентер »

Почна продажбата на новиот VW Golf8 цената на стартот солена 27,510 евра!
Почна продажбата на новиот VW Golf8 цената на стартот солена 27,510 евра!

Почна продажбата на новиот VW Golf8 цената на стартот солена 27,510 евра!

На пазарот во германија веќе се наоѓаат првите примероци оа автомобилската икона – VW Golf во неговата осма генерација и стартува навистина жестоко, па и во однос на цените …. Као што беше и најавено, Volkswagen од петти декември почна со продажбата на долго очекуваниот Golf од осмата генерација, но шок предизвика цената што за стандардно опремениот

Новиот VW Golf влезе во германските салони

Новиот VW Golf влезе во германските салони

Golf Mk8 доаѓа во четири нивоа на опрема – основниот, Life, Style и R-Line. Основната верзија на Golf треба да чини под 20 000 евра кога ќе појави во салоните во почетокот на следната година. Основниот пакет стандардно ќе вклучува Car2X конекција (комуникација со околината – автомобили, сообраќајни знаци …), Lane Assist – систем за следење на сообраќајната

Започна продажбата на Golf 8 – познати се цените

Започна продажбата на Golf 8 – познати се цените

По премиерата во октомври во Волфсбург, Volkswagen и официјално започна со продажба на осмата генерација на Golf во Германија. При тоа познати се и цените кои се движат во рамките од 27.510 евра па се до 33.840 евра. Најевтината верзија која чини 27.510 евра располага со 1.5 литарски TSI мотор со 130 КС и шест степен мануелен менувач. Помоќната верзија