притисни ентер »

Словенечките ракометари во одбрана на Вујо: Не не уценувал со покер, тоа се навредливи лаги
Словенечките ракометари во одбрана на Вујо: Не не уценувал со покер, тоа се навредливи лаги

Словенечките ракометари во одбрана на Вујо: Не не уценувал со покер, тоа се навредливи лаги

Пред само неколку дена Веселин Вујовиќ си поднесе оставка на селекторската функција во Словенија поради притисокот од јавноста по вербалниот напад врз младиот словенечки ракометар Алекс Влах кога искусниот стручњак за време на тајм-аут му се обрати со зборовите „Умри веќе, умри да не те гледам“, водејќи го ППС Загреб на мечот во СЕХА лигата против

Словенечките репрезентативци застанаа во одбрана на Вујовиќ

Словенечките репрезентативци застанаа во одбрана на Вујовиќ

Веселин Вујовиќ неодамна доби отказ од позицијата селектор на ракометната репрезентација на Словенија, а по медумите во Словенија се појавија разни информации со кои Вујовиќ беше обвинет за несоодветен однос со репрезентативците. Ваквите шпекулации ги натера словенечките репрезентативци да состават официјално соопштение со кое тврдат дека тие не сакале

Зорман е блиску до исполнување на својот сон – да стане селектор на Словенија!

Зорман е блиску до исполнување на својот сон – да стане селектор на Словенија!

Откако остана без селектор репрезентациајта на Словенија, најчесто спомнувано име е помошникот на Талант Душебаев во Келце, Словенецот Урош Зорман. Дали ќе седне на селекторското место останува да видиме до средината на декември кога е најавено дека ќе биде соопштено името на новиот селектор. Полските медиуми после поврзувањето на Зорман со репрезентациајта

Знам кој кажува лаги за мене и кој ги влече конците

Знам кој кажува лаги за мене и кој ги влече конците

Веќе поранешниот селектор на словенечката ракометна репрезентација и актуелен тренер на хрватскиот ракометен шампион ППД Загреб, Веселин Вујовиќ, реагираше на написите во врска со него во словенечките медиуми кои изнесоа обвинувања на негова сметка откако му беше прекинат договорот со Ракометната федерација на Словенија. Тој беше обвинет дека им барал

Вујо: Знам кој ми ги подметнува лагите…

Вујо: Знам кој ми ги подметнува лагите…

Веселин Вујовиќ доби отказ и нема да ја предводи словенечката репрезентација на Европското првенство. На ова му преѕодеа лавина критики за односот на Вујо на тајм-аут кон словенечкиот интернационалец во Загреб, Алекс Влах, а медиумите продолжија со вадењето на „нечистиот веш“. Тој беше обвинет дека уживал да игра покер со словенечките репрезентативци,

Вујовиќ: Какви се тие глупости, сум барал пари од играчите?

Вујовиќ: Какви се тие глупости, сум барал пари од играчите?

И покрај тешките обвинувања, славниот ракометар вели дека словенечката јавноста е на негова страна... Славниот ракометар Веселин Вујовиќ поминува низ тежок период , претходно беше отпушен од словенечката ракометна федерација на нешто повеќе од еден месец пред стартот на ЕП. Во сета оваа приказна се вмешува и контроверзниот тајмаут кој што го имаше

Вујо: Сум барал пари? Доленец ми рече дека ќе излезе јавно и ќе ме заштити!

Вујо: Сум барал пари? Доленец ми рече дека ќе излезе јавно и ќе ме заштити!

Веселин Вујовиќ од пред неколку дена не е повеќе селектор на ракометната селекција на Словенија , откако федерацијата се реши да му врачи отказ заради скандалот кој го објавија тамошните медиуми. Популарниот Вујо беше обвинет дека уживал да игра покер со словенечките репрезентативци, а притоа на тој што сакал да биде со него на маса му земал по 300

Душебаев не сака да биде селектор на Словенија, но знае која е најдобрата опција

Душебаев не сака да биде селектор на Словенија, но знае која е најдобрата опција

Ракометната репрезентација на Словенија во незгоден момент остана без селектор, откако на еден месец од почетокот на Европското првенство челните лица на федерацијата донесоа одлука да му врачат отказ на Веселин Вујовиќ. Од редовите на словенечката федерација најавија дека веќе се во потрага по предводник на селекцијата, а тамошните медиуми ги имаат

Талант Душебаев и удри „корпа“ на Словенија

Талант Душебаев и удри „корпа“ на Словенија

На нешто повеќе од еден месец до Европското првенство, репрезентацијата на Словенија остана без селектор, по отказот на Веселин Вујовиќ. Најмногу споменувани за негова замена се Талант Душебаев, Урош Зорман, Бранко Тамше, Хуан Карлос Пастор и Алфред Гисласон. Душембаев за словенечките медиуми ги демантираше гласините за негов ангажман на клупата на

Душебаев: Јас селектор на Словенија? Не, но знам кој е најдоброто решение

Душебаев: Јас селектор на Словенија? Не, но знам кој е најдоброто решение

На нешто повеќе од еден месец до Европското првенство, репрезентацијата на Словенија е без селектор. Од федерацијата на Словенија најавија дека новиот предводник на нивната репрезентација ќе биде познат до средината на декември. По прекинувањето на соработката со Веселин Вујовиќ во јавноста кружат голем број на имиња како негови наследници. Најмногу