притисни ентер »

Новата генерација на iPhone доаѓа со најбрзиот процесор и „професионални“ камери
Новата генерација на iPhone доаѓа со најбрзиот процесор и „професионални“ камери

Новата генерација на iPhone доаѓа со најбрзиот процесор и „професионални“ камери

Трите нови iPhone телефони кои беа синоќа претставени се опремени со „најмоќниот мобилен процесор“ и имаат 2, односно 3 камери со одлични фотографски способности. Интересно, но без премногу возбудувања - така би можеле да го опишеме утрото во седиштето на Apple во Купертино каде што Тим Кук и „екипата“ ги претставија новитетите на кои што работеа во

Претставени iPad со 10,2-инчен екран и Apple Watch 5

Претставени iPad со 10,2-инчен екран и Apple Watch 5

Најдостапниот iPad модел влегува во својата седма генерација со нов, поголем 10,2-инчен дисплеј со 3,5 милиони пиксели. Добива процесор A10 Fusion, кој излегува дека е двојно побрз од најпродаваниот лаптоп во САД оваа година, се вели во презентацијата. Моделот сега ќе има можност да се поврзе со тастатура, со поддршка за Apple Pencil. Компанијата ветува

Претставени iPad со 10,2-инчен екран и Apple Watch 5

Претставени iPad со 10,2-инчен екран и Apple Watch 5

Најдостапниот iPad модел влегува во својата седма генерација со нов, поголем 10,2-инчен дисплеј со 3,5 милиони пиксели. Добива процесор A10 Fusion, кој излегува дека е двојно побрз од најпродаваниот лаптоп во САД оваа година, се вели во презентацијата. Моделот сега ќе има можност да се поврзе со тастатура, со поддршка за Apple Pencil. Компанијата ветува

Apple TV+ е сериозен конкурент на Netflix

Apple TV+ е сериозен конкурент на Netflix

Apple вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на Iphone, Ipad и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер уредите – дигиталните услуги слични на оние на Netflix. Тие услуги уживаат голема популарност, поради тоа што нудат пристап до огромен избор содржини

Официјално iOS 13: Еве кога ќе биде достапен!

Официјално iOS 13: Еве кога ќе биде достапен!

Android 10 е веќе достапен на глобално ниво, а сега и Apple го претстави својот нов оперативен систем заедно со iPhone серијата!. Лошите вести се што iOS 13 не е достапен за голем број од постарите уреди, кои отсега ќе бидат заглавени со iOS 12. Ова се уредите кои ќе го добијат новиот оперативен систем: 2019 iPhone Models iPhone XS iPhone XS Max iPhone

Apple ги претстави новите iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max

Apple ги претстави новите iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max

Аpple вчера имаше бурен ден и претстави купче нови уреди. iPhone 11 доби повеќе варијации. Одиме по ред. Наследникот на iPhone XR се вика iPhone 11 . Новиот уред ќе биде достапен во 6 бои, има 6,1 инчен дисплеј и доаѓа со две камери за широкоаголно снимање. Новите камери пружаат поширок распон на опции за снимање видео во 4К при 60 слики во секунда,

Официјално: Ова се iPhone 11, iPhone 11 Pro и 11 Pro Max

Официјално: Ова се iPhone 11, iPhone 11 Pro и 11 Pro Max

Конечно! Ова е новата iPhone серија на Apple:. iPhone 11 е директен следбеник на минатогодишниот iPhone XR. Го има истиот дизајн од стакло и метал со 6.1 инчен дисплеј. Станува збор за ист Liquid Retina LCD панел и иста резолуција како кај XR. Големата приказна е кај камерите на iPhone 11 - има 12 мегапикселен главен, заедно со втор сензор од 12 мегапиксели

Apple сериозен конкурент на Netflix

Apple сериозен конкурент на Netflix

Apple вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на Iphone, Ipad и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер уредите – дигиталните услуги слични на оние на Netflix. Тие услуги уживаат голема популарност, поради тоа што нудат пристап до огромен избор содржини