притисни ентер »

Куниеда по својот 43. Гренд слем трофеј
Куниеда по својот 43. Гренд слем трофеј

Куниеда по својот 43. Гренд слем трофеј

Роџер Федерер не е најуспешниот финалист на денешниот последен ден на овогодинешниот вимблдон. Јапонецот Шинго Куниеда ќе настапи во финалето за играчи во инвалоидска количка и ќе се обиде да ја освои неговата 43 гренд слем титула во кариерата. Негов противник е аргентинецот Густаво ХЕрнандез, а доколку му појде од рака ова ќе се израмни со холанѓанката