притисни ентер »

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот
Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Две жени, едната пејачка, другата риалити ѕвезда, се најдоа на врвот на најновата листа на 100 најплатени јавни личности на„Форбс“ . На прво место е пејачката Тејлор Свифт која за период од една година заработила 185 милиони долари, на второ место е Кајли Џенер со 170 милиони долари, а на трето место е нејзиниот зет, Кание Вест со заработени 150 милиони

Ви се верува ли? Еве како Тејлор Свифт ги заработила првите пари

Ви се верува ли? Еве како Тејлор Свифт ги заработила првите пари

Тоа беше во она време додека Тејлор беше кантри пејачка. Денеска е планетарно позната музичка ѕвезда: зад себе ги има најпопуларните албуми на годината,а денес е најплатената јавна личност. Но, пред сето ова, Тејлор беше кантри пејачка од Нешвил, која повремено заработувала пари со глума, и тоа во една од најпопуларните серии на денешницата, CSI. Тејлор

Форбс: Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Форбс: Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Две жени, едната пејачка, другата риалити ѕвезда, се најдоа на врвот на најновата листа на 100 најплатени јавни личности на „Форбс“. На прво место е пејачката Тејлор Свифт која за период од една година заработила 185 милиони долари, на второ место е Кајли Џенер со 170 милиони долари, а на трето место е нејзиниот зет, Кание Вест со заработени 150 милиони

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Две жени, едната пејачка, другата риалити ѕвезда, се најдоа на врвот на најновата листа на 100 најплатени јавни личности на„Форбс“ . На прво место е пејачката Тејлор Свифт која за период од една година заработила 185 милиони долари, на второ место е Кајли Џенер со 170 милиони долари, а на трето место е нејзиниот зет, Кание Вест со заработени 150 милиони

Најплатени ѕвезди во светот според Форбс

Најплатени ѕвезди во светот според Форбс

Американскиот Форбс ја објави листата на најплатените ѕвезди, а првите три места се резервирани за Тејлор Свифт, Кајли Џенер и Канје Вест. За одличната заработка на Свифт од 185 милиони долари, најзаслужна е големата светска турнеја Reputation, која стана најисплатлива американска турнеја во историјата. Пејачката ја напушти издавачката куќа Big Machine

Еве кои се најдобро платените славни личности и ...

Еве кои се најдобро платените славни личности и ...

„Форбс“ ја објави годинешната листа со заработките на славните личности во периодот од јуни 2018 до јуни 2019. На чело застана Тејлор Свифт со 185 милиони долари, од кои најмногу ги заработи со турнејата „Reputation“. Следуваат Кајли Џенер, Кание Вест, Лео Меси, Ед Ширан... 1. Тејлор Свифт 185 милиони долари 2. Кајли Џенер 170 милиони долари 3. Кание

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Две жени, едната пејачка, другата риалити ѕвезда, се најдоа на врвот на најновата листа на 100 најплатени јавни личности на„Форбс“ . На прво место е пејачката Тејлор Свифт која за период од една година заработила 185 милиони долари, на второ место е Кајли Џенер со 170 милиони долари, а на трето место е нејзиниот зет, Кание Вест со заработени 150 милиони

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Две жени, едната пејачка, другата риалити ѕвезда, се најдоа на врвот на најновата листа на 100 најплатени јавни личности на„Форбс“ . На прво место е пејачката Тејлор Свифт која за период од една година заработила 185 милиони долари, на второ место е Кајли Џенер со 170 милиони долари, а на трето место е нејзиниот зет, Кание Вест со заработени 150 милиони

Форбс“: Тејлор Свифт е број 1 по богатство за 2019 година

Форбс“: Тејлор Свифт е број 1 по богатство за 2019 година

Пејачката Тејлор Свифт беше објавена од страна на магазинот „Форбс“ за најплатената славна личност во 2019 година. Тејлор Свифт беше рангирана на прво место во престижниот рејтинг со 185 милиони долари приходи. Таа успеа да ја надмине реалити ѕвезда Кајли Џенер, како и раперот Кејн Вест. 29-годишната Свифт беше на врвот на листата и во 2016 година

Тејлор Свифт е највисоко платената ѕвезда

Тејлор Свифт е највисоко платената ѕвезда

Честитки, Тејлор Свифт! Ѕвездата ja предводи листата Топ 100 на највисокоплатените славни личности за 2019. 29-годишната пејачка заработила околу 185 милиони долари за една година, што е со 131% повеќе од приходите за изминатата. Огромното мнозинство од нив доаѓаат од нејзини настапи. До неа е Кајли Џенер, која, според Форбс, заработила 170 милиони