притисни ентер »

Напиток од 4 состојки кој го зајакнува имунитетот
Напиток од 4 состојки кој го зајакнува имунитетот

Напиток од 4 состојки кој го зајакнува имунитетот

Бидете подготвени за сезоната на настинки и грип. Зајакнете го имунитетот по природен пат со овој моќен напиток кој може да го направите дома. Ќе ви бидат потребни само 4 состојки кои содржат висок процент на витамини, минерали и други нутритиенти кои се потребни за да се заштитите од вируси и грип. Со консумирање на овој напиток ќе го регулирате нивото

Сок кој е „бомба” за крвта и имунитетот – една шолја помага многу

Сок кој е „бомба” за крвта и имунитетот – една шолја помага многу

Направете напивка за јакнење на крвната слика и имунитетот. Состојки килограм мед килограм лимони килограм зелени јаболка килограм цвекло килограм моркови Подготвка: Се убаво измијте со вода и излупете, па изрендајте ги сите состојки и оставете ги да стојат 24 часа. Процедете ја течноста низ газа, па потоа ставете ја напивката во стаклено шише и пијте