притисни ентер »

Џонсон ѝ се извини на кралицата поради забавата во резиденцијата воочи погребот на принцот Филип
Џонсон ѝ се извини на кралицата поради забавата во резиденцијата воочи погребот на принцот Филип

Џонсон ѝ се извини на кралицата поради забавата во резиденцијата воочи погребот на принцот Филип

Канцеларијата на британскиот премиер Борис Џонсон денеска ѝ се извини на кралицата Елизабета, откако се дозна дека вработените во резиденцијата на премиерот на Даунинг стрит се забавувале до доцна во ноќта пред погребот на принцот Филип, во време кога биле забранети собири во затворени простории. Канцеларијата на британскиот премиер Борис Џонсон денеска

Борис Џонсон ѝ се извини на кралицата

Борис Џонсон ѝ се извини на кралицата

Канцеларијата на британскиот премиер Борис Џонсон денеска ѝ испрати формално извинување на кралицата Елизабета, откако се дозна дека персоналот во премиерската резиденција во Даунинг стрит се забавувал до доцна во ноќта со многу алкохол во пресрет на погребот на покојниот принц Филип, но и во време кога собири во затворен простор беа забранети заради

Навреда за кралицата – Владата на Борис Џонсон се извини

Навреда за кралицата – Владата на Борис Џонсон се извини

Владата на британскиот премиер Борис Џонсон ѝ се извини на Бакингамската палата за забава за време на локдаун, вечерта во пресрет на погребот на сопругот на кралицата, принцот Филип. „Крајно е жалосно што ова се случи во моменти на национална тага“, изјави портпаролот на британскиот премиер денеска во Лондон. Како што извести „Телеграф“, околу 30 владини

Кабинетот на Џонсон ѝ се извини на кралицата за забавата пред погребот на принцот Филип

Кабинетот на Џонсон ѝ се извини на кралицата за забавата пред погребот на принцот Филип

Кабинетот на британскиот премиер Борис Џонсон во петокот ѝ се извини на кралицата Елизабета Втора откако јавноста дозна дека персоналот во премиерската резиденција во Даунинг Стрит 10 се забавувал до доцна во ноќта во пресрет на погребната церемонија на принцот Филип, во време кога масовните дружења во затворен простор беа забранети поради епидемијата

Кабинетот на Џонсон ѝ се извини на кралицата за забавата пред погребот на принцот Филип

Кабинетот на Џонсон ѝ се извини на кралицата за забавата пред погребот на принцот Филип

Кабинетот на британскиот премиер Борис Џонсон во петокот ѝ се извини на кралицата Елизабета Втора откако јавноста дозна дека персоналот во премиерската резиденција во Даунинг Стрит 10 се забавувал до доцна во ноќта во пресрет на погребната церемонија на принцот Филип, во време кога масовните дружења во затворен простор беа забранети поради епидемијата

Од кај Борис Џонсон И СЕ ИЗВИНИЈА НА КРАЛИЦАТА ОТИ ИМАЛЕ ЗАБАВИ

Од кај Борис Џонсон И СЕ ИЗВИНИЈА НА КРАЛИЦАТА ОТИ ИМАЛЕ ЗАБАВИ

Портпаролот на британскиот премиер Борис Џонсон денеска испрати извинување до Бакингемската палата за двете забави организирани во градината на Даунинг стрит. Едната забава била организирана пред погребот на принцот Филип минатата година. На 16 април се одржале две проштални забави, едната за директорот за комуникации Џејмс Слек, а другата за владиниот

Од кај Борис Џонсон И СЕ ИЗВИНИЈА НА КРАЛИЦАТА ОТИ ИМАЛЕ ЗАБАВИ

Од кај Борис Џонсон И СЕ ИЗВИНИЈА НА КРАЛИЦАТА ОТИ ИМАЛЕ ЗАБАВИ

Портпаролот на британскиот премиер Борис Џонсон денеска испрати извинување до Бакингемската палата за двете забави организирани во градината на Даунинг стрит. Едната забава била организирана пред погребот на принцот Филип минатата година. На 16 април се одржале две проштални забави, едната за директорот за комуникации Џејмс Слек, а другата за владиниот

Даунинг стрит ѝ се извини на кралицата за забавите

Даунинг стрит ѝ се извини на кралицата за забавите

Твитер-профил на британскиот премиер Портпаролот на британскиот премиер Борис Џонсон денеска испрати извинување до Бакингемската палата за двете забави организирани во градината Даунинг стрит. Спорните забави биле организирани пред погребот на принцот Филип минатата година. На 16 април се одржаа две проштални забави, едната за директорот за комуникации

Даунинг стрит ѝ се извини на кралицата за забавите

Даунинг стрит ѝ се извини на кралицата за забавите

Портпаролот на британскиот премиер Борис Џонсон денеска испрати извинување до Бакингемската палата за двете забави организирани во градината Даунинг стрит. Забавата беше организирана пред погребот на принцот Филип минатата година. На 16 април се одржаа две проштални забави, едната за директорот за комуникации Џејмс Слек, а другата за владиниот фотограф,