притисни ентер »

Се огласи „Боба“ за смртта на неговата „Марија“ од “Жикина династија”

Се огласи „Боба“ за смртта на неговата „Марија“ од “Жикина династија”

Актерката Ријалда Кадриќ почина ненадејно во Атина на 57-годишна возраст. Кадриќ беше најпозната по улогата на Марија во Жикина Династија, каде заедно со Боба беа едни од најомилените парови во поранешна Југославија, неизмерно популарни и сакани. Владимир Петровиќ, попознат како Боба, за српските медиуми коментираше многу кратко: „Во шок сум, сè уште

Тажна вест го потресе регионот: почина Марија од Жикина Династија

Тажна вест го потресе регионот: почина Марија од Жикина Династија

Актерката Риалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од „Жикина Династија“, почина ненадејно на 57-годишна возраст во Атина, каде живееше во последно време. Веста за нејзината смрт ја објави и нејзиниот пријател Душан на Фејсбук, а тој се прости од неа. “Риалда Шебек (1963-2021), актерка и психоаналитичарка, драга пријателка, почина синоќа. Плачев

Која беше Риалда Кариќ - ПОЗНАТА КАКО МАРИЈА ОД „ЖИКИНА ДИНАСТИЈА“

Која беше Риалда Кариќ - ПОЗНАТА КАКО МАРИЈА ОД „ЖИКИНА ДИНАСТИЈА“

Риалда Кадриќ Шебек почина ненадејно синоќа на 57-годишна возраст во Атина, каде живееше во последно време. Поранешната југословенска актерка препознатлива по улогата на Марија во филмската серија „Луди години“ е родена е на 14 јуни 1963 година во Белград. Популарноста ја стекна кога имаше само 13 години, токму во „Луди години“. Марија Тодоровиќ, подоцна

НЕЈЗИНИОТ ШАМАР СЕКОГАШ ЌЕ ГО ПАМЕТАМ: Се огласи „Боба“ за смртта на неговата „Марија“

НЕЈЗИНИОТ ШАМАР СЕКОГАШ ЌЕ ГО ПАМЕТАМ: Се огласи „Боба“ за смртта на неговата „Марија“

Актерката Ријалда Кадриќ почина ненадејно во Атина на 57-годишна возраст. Кадриќ беше најпозната по улогата на Марија во Жикина Династија, каде заедно со Боба беа едни од најомилените парови во поранешна Југославија, неизмерно популарни и сакани. Владимир Петровиќ, попознат како Боба, за српските медиуми коментир аше многу кратко: „Во шок сум, сè уште

Почина Риалда Кариќ, популарната Марија од Жикина Династија

Почина Риалда Кариќ, популарната Марија од Жикина Династија

Актерката Риалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од „Жикина Династија“, почина ненадејно на 57-годишна возраст во Атина, каде живееше во последно време. Веста за нејзината смрт ја објави и нејзиниот пријател Душан на Фејсбук, а тој се прости од неа. "Риалда Шебек (1963-2021), актерка и психоаналитичарка, драга пријателка, почина синоќа. Плачев

Почина Риалда Кадриќ позната по улогата како Марија во „Жикина династија“

Почина Риалда Кадриќ позната по улогата како Марија во „Жикина династија“

Вчеравечер, на 57-годишна возраст ненадејно почина позната актерка Риалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од „Жикина династија“ или оригиналнотo име на серијалот – „Луди години“. Риалда починала во својот дом во Атина, каде живеела во последните години од нејзиниот живот. Веста за смртта на Кадриќ ја објави нејзиниот пријател Душан на својот фејсбук

Почина актерката Риалда Кадриќ, Марија од филмовите „Луди години“

Почина актерката Риалда Кадриќ, Марија од филмовите „Луди години“

Српската актерка Риалда Кадриќ, која на публиката од просторите на поранешна Југославија ѝ е најпозната по улогата на Марија во филмскиот серијал „Луди години“ и неговото најпознато продолжение, „Жикина династија“, починала вчера во Атина на 57-годишна возраст, објавија нејзини пријатели на Фејсбук. Кадриќ стана позната во суперпопуларниот филмски