притисни ентер »

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ и Алкарас може да се сретнат пред финалето
„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ и Алкарас може да се сретнат пред финалето

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ и Алкарас може да се сретнат пред финалето

Ждребот за тенискиот грен-слем Ролан Гарос најави интересни дуели на новото издание на турнирот во Париз, а најголемите фаворити во машка конкуренција може да се сретнат уште пред финалето. Ждрепката одлучи Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкарас да бидат потенцијални ривали во полуфиналната рунда, што значи дека само еден од нив може да игра во големото финале

Разочарување: Ѓоковиќ и Алкараз нема да се сретнат во финалето на „Ролан Гарос“!

Разочарување: Ѓоковиќ и Алкараз нема да се сретнат во финалето на „Ролан Гарос“!

Денешната ждрепка за претстојниот тениски гренслем турнир „Роланд Гарос“ сакаше двајцата најголеми фаворити за трофејот, Карлос Алкараз и Новак Ѓоковиќ, да се најдат во иста половина од костурот што, пак, значи дека сигурно нема да може да ги одмерат силите во големото финале. Причина за ваквата лоша вест за сите тениски вљубеници е фактот што Србинот

ЖДРЕБ РОЛАН ГАРОС: Ѓоковиќ и Алкараз не можат да се сретнат во финалето

ЖДРЕБ РОЛАН ГАРОС: Ѓоковиќ и Алкараз не можат да се сретнат во финалето

Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз нема да се сретнат во финалето на годинашниот Ролан Гарос, откако денешната ждрепка одлучи тие двајца да играат во полуфиналето. Поради слабиот резултат во Рим, Новак Ѓоковиќ падна на третата позиција на АТП листата, што значеше дека тој и Алкараз ќе се избегнат на денешната ждрепка. Од страната на Ѓоковиќ и Алкараз се

Ѓоковиќ ја доби најтешката жрепка во Париз, во полуфиналето го чека Карлос Алкараз

Ѓоковиќ ја доби најтешката жрепка во Париз, во полуфиналето го чека Карлос Алкараз

Ѓоковиќ ја доби најтешката жрепка во Париз, во полуфиналето го чека Карлос Алкараз Ф.К. Пред 5 секунди фото: EPA-EFE/JUANJO MARTIN Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во првото коло на Грен слем турнирот „ Ролан Гарос “ ќе игра против Американецот Александар Ковачевиќ. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Ѓоковиќ во полуфиналето би можел

Ѓоковиќ и Алкараз ќе се сретнат пред финалето на Ролан Гарос

Ѓоковиќ и Алкараз ќе се сретнат пред финалето на Ролан Гарос

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе го почне походот кон титулата на Ролан Гарос против Александар Ковачевиќ, а според ждрепката, со Карлос Алкараз би можел да се сретне дури во полуфиналето. Ѓоковиќ ги дозна сите ривали на патот кон трофејот, а потенцијален противник во полуфиналето му е токму Алкараз кој го презема врвот на АТП-листата на почетокот

Тежок ждреб за Новак на Ролан Гарос: Србинот и Алкараз би се сретнале во полуфиналето!

Тежок ждреб за Новак на Ролан Гарос: Србинот и Алкараз би се сретнале во полуфиналето!

Тежок ждреб за Новак Ѓоковиќ во походот кон пехарот на Ролан Гарос. Имено Србинот во ист костур е со Карлос Алкараз и со него би можел да се во полуфиналето, а тука се и Рубљов, Циципас. Првиот противник за Новак ќе биде Александар Ковачевиќ, тенисер од САД со српски корени. Инаку познато е дека на овој Ролан Гарос ќе го нема Рафаел Надал со што на

Како Ѓоковиќ му ги разубавил затворските денови на Борис Бекер?

Како Ѓоковиќ му ги разубавил затворските денови на Борис Бекер?

Откако беше пуштен од затвор поради финансиска и даночна измама, Борис Бекер се појавуваше во медиумите многу поретко отколку пред да биде зад решетки. Легендарниот германски тенисер внимателно избира за кого ќе зборува и на кого ќе даде интервју, а пет месеци по излегувањето од затвор, Бекер разговараше за угледниот британски „Гардијан“. Тој се присети

ЃОКОВИЌ МИ ПОМОГНА ВО НАЈТЕШКИТЕ МИГОВИ ПОСЛЕ ЗАТВОРОТ: Бекер вели дека српскиот тенисер не ја добива почитта која ја заслужува

ЃОКОВИЌ МИ ПОМОГНА ВО НАЈТЕШКИТЕ МИГОВИ ПОСЛЕ ЗАТВОРОТ: Бекер вели дека српскиот тенисер не ја добива почитта која ја заслужува

Победата на Новак Ѓоковиќ на финалето во Вимблдон му помогнала на Борис Бекер, познатиот германски тениски ас да ги преброди тешките денови откако излегол од затвор. Бекер, во интервју за Гардијан зборува како српскиот тенисер, на кого му бил и тренер, не ја добива љубовта и почитта кои ги заслужува. – Тој е многу отворен, комуникативен човек кој понекогаш