притисни ентер »

Озил се пакува за пат „преку Атлантикот“
Озил се пакува за пат „преку Атлантикот“

Озил се пакува за пат „преку Атлантикот“

Месут Озил е подготвен да стави крај на авантурата во Арсенал и кариерата да ја продолжи надвор од Европа. Американската МЛС-лига по се изгледа ќе биде следната дестинација на германскиот плејмејкер, откако неговиот агент влегол во завршна фаза од преговорите со Ди-Си Јунајтед. Клубот од главниот град на САД на крајот од годинава ќе се раздели од Вејн

Не се седи веќе во Лондон: Озил заминува во САД!?

Не се седи веќе во Лондон: Озил заминува во САД!?

Германскиот интернационалец Месут Озил се подготвува наскоро да го напушти Арсенал и својата кариера да ја продолжи во МЛС лигата. Причина за тоа се проблемите што ги има со бандитите во Лондон, заедно со неговиот соиграч Сеад Колашинац. Пред крајот на јули двајцата претрпеа напад во британската престолнина и Босанецот спречи да дојде до поголем инцидент

Неиздржливо е во Лондон. Озил заминува за САД.

Неиздржливо е во Лондон. Озил заминува за САД.

Германскиот интернационалец Месут Озил се подготвува наскоро да го напушти Арсенал и својата кариера да ја продолжи во МЛС лигата. Причина за тоа се проблемите што ги има со бандитите во Лондон, заедно со неговиот соиграч Сеад Колашинац. Пред крајот на јули двајцата претрпеа напад во британската престолнина и Босанецот спречи да дојде до поголем инцидент

Нов Англичанец ќе го менува Руни во ДиСи Јунајтед

Нов Англичанец ќе го менува Руни во ДиСи Јунајтед

Даниел Стариџ е во напредни преговори со ДиСи Јунајтед за евентуален негов трансфер преку барата. ДиСи Јунајтед е во потрага по фудбалер кој ќе го замени Вејн Руни кој од јануари ќе заигра за тимот на Дерби Каунти. „Скај Спортс“ дознава дека поранешниот фудбалер на Ливерпул е во преговори и со Трабзонспор и Бешикташ, а „Скај Италија“ пак објави дека

Озил во преговори за заминување од Арсенал

Озил во преговори за заминување од Арсенал

Германскиот интернационалец и член на Арсенал, Месут Озил би можел да го напушти лондонскиот клуб. Озил минува низ тежок период, не само поради лошите игри во минатото туку и по најновиот инцидент во кој беше нападнат од вооружени крадци заедно со неговиот соиграч Сеад Колашинац. Озил на последниот тренинг на Арсенал пристигнал со обезбедување, а околу

Озил преговара за преселба во МЛС лигата

Озил преговара за преселба во МЛС лигата

Менаџерот на германскиот плејмејкер Месут Озил работи на тоа да му најде нов тим. „Вашингтон пост“ пренесува дека д-р Еркут Согут се сретнал со претставници на клубот Ди Си Јунајтед. Бидејќи првенството е во полн ек, трансферот ќе се случи во зима и Озил најверојатно ќе игра во САД од 2020 година. Ди Си Јунајтед јасно бара секогаш да има sвезда во

Озил „бега“ за Америка во зима

Озил „бега“ за Америка во зима

Менаџерот на германскиот плејмејкер Месут Озил работи на тоа да му најде нов тим. „Вашингтон пост“ пренесува дека д-р Еркут Согут се сретнал со претставници на клубот Ди Си Јунајтед. Бидејќи првенството е во полн ек, трансферот ќе се случи во зима и Озил најверојатно ќе игра во САД од 2020 година. Ди Си Јунајтед јасно бара секогаш да има sвезда во