притисни ентер »

Австралискиот тенисер со поддршка за Ѓоковиќ: Не гледам дека Американците ги почитуваат мерките
Австралискиот тенисер со поддршка за Ѓоковиќ: Не гледам дека Американците ги почитуваат мерките

Австралискиот тенисер со поддршка за Ѓоковиќ: Не гледам дека Американците ги почитуваат мерките

До почетокот на УС Опен остануваат уште дваесетина дена, а се уште не се знае со сигурност дали ќе може да учествува минатогодишниот финалист и трикратен шампион на овој турнир, Новак Ѓоковиќ. Тој не е вакциниран против коронавирусот, што го спречува да влезе во САД, но се уште постои надеж дека сегашните прописи во Америка ќе се променат и дека Новак