притисни ентер »

Еден починат и нови 739 случаи со ковид-19 во последното деноноќие
Еден починат и нови 739 случаи со ковид-19 во последното деноноќие

Еден починат и нови 739 случаи со ковид-19 во последното деноноќие

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.570 тестови, а регистрирани се нови 739 случаи на ковид-19. Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.570 тестови, а регистрирани

Нови 739 случаи на КОВИД-19, едно починато лице

Нови 739 случаи на КОВИД-19, едно починато лице

Во последните 24 часа направени се 1 570 тестови, а регистрирани се 739 случаи на КОВИД-19, од кои 153 се реинфекции. Оздравени се 659 пациенти, а во изминатите 24 часа е пријавено едно починато лице од Скопје на 73-годишна возраст. Лицето е починато во болнички услови. Во моментов активни се вкупно 4.218 случа, информира попладнево Министерството

Нови 739 случаи на КОВИД-19, едно починато лице

Нови 739 случаи на КОВИД-19, едно починато лице

Во последните 24 часа направени се 1 570 тестови, а регистрирани се 739 случаи на КОВИД-19, од кои 153 се реинфекции. Оздравени се 659 пациенти, а во изминатите 24 часа е пријавено едно починато лице од Скопје на 73-годишна возраст. Лицето е починато во болнички услови. Во моментов активни се вкупно 4.218 случа, информира попладнево Министерството

Комисијата за заразни болести не препорача нови мерки, апелира да се почитуваат актуелните

Комисијата за заразни болести не препорача нови мерки, апелира да се почитуваат актуелните

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на којшто ја разгледа епидемиолошката состојба во земјата, при што не препорача воведување на нови рестриктивни мерки, само апел до граѓаните за совесно однесување и почитување на мерките кои се во сила, односно задолжително носење на заштитни маски во здравствените установи, аптеките, јавниот превоз

Регистрирани 739 позитивни на коронавирус, починало едно лице

Регистрирани 739 позитивни на коронавирус, починало едно лице

Во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.570 теста, а регистрирани се нови 739 случаи на Ковид-19: Скопје – 262, Битола – 55, Куманово – 40, Кавадарци – 37, Охрид – 35, Прилеп, Тетово и Велес – по 28, Гостивар и Штип – по 24, Струмица, Струга и Радовиш

Нови 739 позитивни случаи на ковид, починало едно лице

Нови 739 позитивни случаи на ковид, починало едно лице

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.570 тестови, а регистрирани се нови 739 случаи на КОВИД-19: Скопје – 262, Битола – 55, Куманово – 40, Кавадарци – 37, Охрид – 35, Прилеп, Тетово и Велес – по 28, Гостивар и Штип – по 24, Струмица, Струга и Радовиш – по

739 позитивни,  едно починато лице

739 позитивни, едно починато лице

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.570 тестови, а регистрирани се нови 739 случаи на КОВИД-19: Скопје – 262, Битола – 55, Куманово – 40, Кавадарци – 37, Охрид – 35, Прилеп, Тетово и Велес – по 28, Гостивар и Штип – по 24, Струмица, Струга и Радовиш – по

КЗБ не препорача нови мерки, апелира до граѓаните да се почитуваат актуелните мерки

КЗБ не препорача нови мерки, апелира до граѓаните да се почитуваат актуелните мерки

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на којшто ја разгледа епидемиолошката состојба во земјата, при што не препорача воведување на нови рестриктивни мерки, само апел до граѓаните за совесно однесување и почитување на мерките кои се во сила, односно задолжително носење на заштитни маски во здравствените установи, аптеките, јавниот превоз

КЗБ не препорача нови мерки, апелира до граѓаните да се почитуваат актуелните мерки

КЗБ не препорача нови мерки, апелира до граѓаните да се почитуваат актуелните мерки

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на којшто ја разгледа епидемиолошката состојба во земјата, при што не препорача воведување на нови рестриктивни мерки, само апел до граѓаните за совесно однесување и почитување на мерките кои се во сила, односно задолжително носење на заштитни маски во здравствените установи, аптеките, јавниот превоз