притисни ентер »

Пристигаат електрични Porsche Boxster и Cayman
Пристигаат електрични Porsche Boxster и Cayman

Пристигаат електрични Porsche Boxster и Cayman

Во наредните неколку години Porsche на пазарот ќе понуди повеќе нови електрични и хибридни автомобили, a помеѓу нив ќе бидат и Boxster и Cayman… Некои медиуми пишуваат дека целосно електричните верзии на Boxster и на Cayman ќе стасаaт во 2022 година, при што паралелно би можело да се нудат и mild-hybrid и plug-in hybrid варијанти . Шефот на Porsche

Опел го претстави новиот хибриден модел

Опел го претстави новиот хибриден модел

Но , без разлика на ребрендирањето , Опел бележи раст , а сега и најавува нов плаг-ин хибрид Грендленд Х . Исто како и на моделите на Пежо 3008 и 508 , и тука изведбата е наречена Хибрид4 , а со погон на сите четири тркала носи сила од 300 Кс. Ја добива од 1.6 турбо бензинецот и тоа 200 Кс како и од два електромотора , секој со 109 Кс. Автомобилот

Opel го покажа Grandland X Hybrid4

Opel го покажа Grandland X Hybrid4

Opel ги објави првите официјални фотографии, детали и видео на plug-in хибридната верзија на својот модел Grandland X Opel Grandland X Hybrid4 доаѓа со погон на четири тркала, а хибридниот систем ветува максимална моќност од 300 коњски сили. Автомобилот нуди избор помеѓу четири основни начини на работа- целосно електричен, хибриден, AWD и спортски,

Opel Grandland X отсега ќе вози и на струја со 300 КЅ!

Opel Grandland X отсега ќе вози и на струја со 300 КЅ!

Дури300 KS  и погон на сите четири тркала, моделот од Риселсхајм (Rüsselsheim) ќе има во својата понуда и plug-in хибридна верзија …. Во Opel чекорат со времето!  Новиот Grandland X со литиум јонски батерии ќе  биде потполно наполнет за еден час и 50 минути , а сета моделска понуда до 2024 година ќе биде целосно или делумно електрифицирана! Спроведувањето

Opel Grandland X добива плаг-ин хибридна верзија со 300 коњски сили

Opel Grandland X добива плаг-ин хибридна верзија со 300 коњски сили

Врвната изведба на Opel Grandland X доаѓа со плаг-ин хибриден погон кој нуди 300 коњски сили и погон на сите четири тркала! Како дел од PSA групацијата, Opel има пристап до хај-тек решенијата на Peugeot – и токму од Peugeot 3008 Hybrid4 потекнува и плаг-ин хибридниот погон кај оваа, врвна изведба на Grandland X. Хибридниот погон комбинира 1.6-литарски