притисни ентер »

Леви: Не би го пуштил Почетино во Јунајтед ни за 50 милиони фунти
Леви: Не би го пуштил Почетино во Јунајтед ни за 50 милиони фунти

Леви: Не би го пуштил Почетино во Јунајтед ни за 50 милиони фунти

Претседателот на Тотенхем – Даниел Леви, изјави дека не би го пуштил менаџерот на тимот Маурисио Почетино во Манчестер Јунајтед дури и за 50 милиони фунти. Тој им кажал на блиските пријатели дека не сака да го пушти Почетино за ниедни пари на светот. Името на Аргентинецот е исто така поврзано со премин во европскиот клубски шампион – Реал Мадрид. Медиумите

Фудбалерите на Јунајтед дополнително мотивирани пред Тотенхем: Сер Алекс повторно ги посети во Керингтон

Фудбалерите на Јунајтед дополнително мотивирани пред Тотенхем: Сер Алекс повторно ги посети во Керингтон

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед беа посетени од легендарниот Сер Алекс Фергусон кој уште еднаш го прифати повикот од Оле Гунар Солскјер и беше присутен на последниот тренинг на клубот пред натпреварот со Тотенхем. „Ѓаволите“ во Керинготн денес ги одработија последните подготовки пред Тотенхем, а повторно мотивациски говор одржал Сер Алекс Фергусон

Фудбалерите на Јунајтед примија вакцина „Фергусон“ пред мечот со Тотенхем!

Фудбалерите на Јунајтед примија вакцина „Фергусон“ пред мечот со Тотенхем!

Манчестер Јунајтед се подготвува за мечот со Тотенхем утре на Вембли, а на денешниот последен тренинг, присутен беше и шефот над сите шефови во Манчестер. Алекс Фергусон кој е близок до новиот тренер на клубот, Оле Гунар Солскјер, денеска беше присутен во нивната тренинг база Керинготн. Тоа впрочем беше и најавено од медиумите во Манчестер пред некој

Покетино за играчот на Јунајтед кој ќе им создава најмногу грижи в недела на дербито!

Покетино за играчот на Јунајтед кој ќе им создава најмногу грижи в недела на дербито!

Тотенхем и Манчестер Јунајтед го играат своето дерби утре на Вембли во рамките на првенственото коло во Премиерлигата. Тотенхем како домаќин и како подобро пласиран на табелата, го пречекува Јунајтед, кој полека си чини дека ја подига формата со новиот менаџер, па на вистински начин ќе тестираат на ова гостување да видат до каде стигнале со својата

Лоша вест за Јунајтед: Тотнем не го пушта Покетино ниту за – 50 милиони фунти!

Лоша вест за Јунајтед: Тотнем не го пушта Покетино ниту за – 50 милиони фунти!

Одамна е познато дека Манчестер јунајтед ептен го сака аргентинскиот стратег на Тотнем, Маурисио Покетино за свој менаџер, па дури и сега кога на привременото решение Оле Гунар Солшер му оди фантастично откако го замени Жозе Мурињо на клупата на „Олд Трафорд“. Покетино веќе подолго време се поврзува со трансфер во Манчестер јунајтед, ама по се изгледа

Солскјер за Почетино: Има причина за шпекулациите, тој се справува многу добро

Солскјер за Почетино: Има причина за шпекулациите, тој се справува многу добро

Манчестер, 11 јануари 2019 (МИА) – Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги коментираше информациите кои го испраќаат Маурисио Почетино на чело на „црвените ѓаволи“. Норвешкиот стратег призна дека има причина Почетино да биде поврзуван, и тоа е само доказ за неговата добра работа во Тотенхем. – Не е моја работа да ги проценувам менаџерите,

Покетино откри интересна анегдота поврзана за незаборавниот гол на Солскјер во големото финале во ЛШ

Покетино откри интересна анегдота поврзана за незаборавниот гол на Солскјер во големото финале во ЛШ

Маурисио Покетино ова попладне ја одржа прес-конференцијата во пресрет на големото дерби на „Вембли“ кое оваа недела ќе го одиграат Тотенхем и Манчестер Јунајтед, а додека најголем дел од јавноста го најавува аргентинскиот стручњак како најсериозен конкурент на Оле Гунар Солскјер за менаџерската функција на „Олд Трафорд“, предводникот на лондонскиот

Покетино откри интересна анегдота поврзана за незаборавниот гол на Солскјер во големото финале во ЛШ

Покетино откри интересна анегдота поврзана за незаборавниот гол на Солскјер во големото финале во ЛШ

Маурисио Покетино ова попладне ја одржа прес-конференцијата во пресрет на големото дерби на „Вембли“ кое оваа недела ќе го одиграат Тотенхем и Манчестер Јунајтед, а додека најголем дел од јавноста го најавува аргентинскиот стручњак како најсериозен конкурент на Оле Гунар Солскјер за менаџерската функција на „Олд Трафорд“, предводникот на лондонскиот

Импресивен коефициент за гол во дербито помеѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед

Импресивен коефициент за гол во дербито помеѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед

Во недела, 13.01, Тотенхем и Манчестер Јунајтед се соочуваат еден против друг во дербито на 22-та рунда во англиската Премиер лига. Двата тима се во одлична форма со само еден пораз во последните шест натпревари на сите турнири. „Црвените Ѓаволи“ се целосно трансформирани по отпуштањето на португалскиот менаџер Жозе Мурињо и назначувањето на норвешкиот

Солскјер: Не е случајно тоа што Јунајтед го сака Покетино!

Солскјер: Не е случајно тоа што Јунајтед го сака Покетино!

Привремениот менаџер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунер Солскјер имаше само пофални зборови за работата на неговиот колега Маурисио Покетино на клупата на Тотенхем. Солскјер на 22 декември седна на тренерската клупа на Јунајтед и таму треба да остане до крајот на сезоната, а англиските медиуми се погласни шпекулираат дека негов наследник ќе биде Маурисио