притисни ентер »

Нов пораз за Баерн, Борусија и Лајпциг се распукаа
Нов пораз за Баерн, Борусија и Лајпциг се распукаа

Нов пораз за Баерн, Борусија и Лајпциг се распукаа

Минхенски Баерн по минатонеделниот домашен пораз од Баер, денеска е поразен и на гостувањето во Менхенгладбах, од екипата на Борусија со 2-1. По 0-0 по првото полувреме, Баварците уште на почетокот на вториот дел дојдоа до предност. Стрелец за 0-1 беше хрватскиот интернационалец, Иван Перишиќ. Сепак, домаќините кои се и лидери на табелата во Бундеслигата

Нов пораз за Баерн, Борусија и Лајпциг се распукаа

Нов пораз за Баерн, Борусија и Лајпциг се распукаа

Минхенски Баерн по минатонеделниот домашен пораз од Баер, денеска е поразен и на гостувањето во Менхенгладбах, од екипата на Борусија со 2-1. По 0-0 по првото полувреме, Баварците уште на почетокот на вториот дел дојдоа до предност. Стрелец за 0-1 беше хрватскиот интернационалец, Иван Перишиќ. Сепак, домаќините кои се и лидери на табелата во Бундеслигата

Борусија (М) го “патосираше“ Баерн

Борусија (М) го “патосираше“ Баерн

Борусија Менхенгладбах игра одлична сезона досега, а доказ за тоа е и победата над Баерн Минхен со 2:1 во рамките на 14. коло од Бундеслигата. Баварците имаа три шанси во воведните минути кои не ги искористија, а веќе во 19. минута останаа без Толисо кој мораше да го напушти теренот поради повреда и на негово место во игра влезе Иван Перишиќ. аерн

Менхенгладбах со пресврт до победа против шампионот Баерн

Менхенгладбах со пресврт до победа против шампионот Баерн

Борусија Менхенгладбах оствари неверојатен доцен пресврт во победата од 2:1 над Баерн Минхен во 14-тото коло од Бундеслигата што се играше на „Борусија парк“. Момчињата на Марко Розе беа тотално надиграни во првото полувреме и имаа доволно среќа да се повлечат на пауза без примен гол. За тоа голема заслуга имаше и голманот Јан Зомер, кој направи неколку

„Менш“ игра во шампионски ритам: Го „спакува“ Баерн и го задржа првото место

„Менш“ игра во шампионски ритам: Го „спакува“ Баерн и го задржа првото место

Екипата на Борусија Менхенгладбах остана на чело на табелата во Бундес лигата откако денеска со пресврт го совлада бранителот на титулата Баерн Минхен со 2:1. Во дербито на колото „Менш“  славеше со головите на Бенсебаини (едниот во 92 минута од пенал) поништувајќи го водството на Перишиќ на почетокот на вториот дел. Борусија гази во шампионски ритам

Голманот на Менхенгладбах направи чудо, технологијата спречи да видиме фантомски гол за Баерн

Голманот на Менхенгладбах направи чудо, технологијата спречи да видиме фантомски гол за Баерн

Баерн Минхен не искористи голем број шанси на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах, а за тоа беше сурово казнет во судиското надополнување, во кое Мартинез направи пенал, кој пак во гол го претвори Бенсебаини. Напаѓачот на Борусија ги шокираше Баварците со погодокот за 2:1, а со оглед на ова што е втор пораз во низа за шампионот, Баерн сега заостанува

Менхенгладбах со пресврт до победа против Баерн

Менхенгладбах со пресврт до победа против Баерн

Борусија Менхенгладбах оствари неверојатен доцен пресврт во победата од 2:1 над Баерн Минхен во 14-тото коло од Бундеслигата што се играше на „Борусија парк”. Момчињата на Марко Розе беа тотално надиграни во првото полувреме и имаа доволно среќа да се повлечат на пауза без примен гол. За тоа голема заслуга имаше и голманот Јан Зомер, кој направи неколку

Голманот на Менхенгладбах направи чудо на гол линијата, технологијата спречи да видиме фантомски гол за Баерн

Голманот на Менхенгладбах направи чудо на гол линијата, технологијата спречи да видиме фантомски гол за Баерн

Баерн Минхен не искористи голем број шанси на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах, а за тоа беше сурово казнет во судиското надополнување, во кое Мартинез направи пенал, кој пак во гол го претвори Бенсебаини. Напаѓачот на Борусија ги шокираше Баварците со погодокот за 2:1, а со оглед на ова што е втор пораз во низа за шампионот, Баерн сега заостанува

Баерн остана без ништо на гости во Менхенгладбах, „милионерите“ убедливи

Баерн остана без ништо на гости во Менхенгладбах, „милионерите“ убедливи

Борусија Менхенгладбах го совлада Баерн Минхен со 2-1 и се зацврсти на првата позиција на табелата во Бундес-лигата. Баварскиот тим поведе со голот на Иван Перишиќ во 49.минута, но Борусија Менхенгладбах израмни преку дефанзивецот Рами Бенсебаини во 60.минута. Во судиското продолжение беше досуден пенал за домашните, успешен реализатор беше повторно

Баерн се „откажува“ од титулата, Бундес добива нов шампион!?

Баерн се „откажува“ од титулата, Бундес добива нов шампион!?

Целосно нова слика добиваме оваа сезона во најсилната германска фудбалска лига, Баерн како да не е тој препознатливиот, најмоќниот од кого се плашеа сите ривали... Денеска во рамките од 14. коло во Бундес лигата на сите пет натпревари триумфираа домаќините, меѓу нив и Борусија Менхенгладбах која на домашен терен со 2:1 триумфираше над актуелниот бранител