притисни ентер »

Хаос во Хонг Конг, полицијата пука во демонстрантите со гумени куршуми
Хаос во Хонг Конг, полицијата пука во демонстрантите со гумени куршуми

Хаос во Хонг Конг, полицијата пука во демонстрантите со гумени куршуми

Протестите во Хонг Конг денеска ескалираа. Полицијата ги нападна демонстрантите со солзавец и палки за да ги спречи да упаднат во зградата на парламентот. Демонстрантите ги блокираа улиците околу парламентот и ја гаѓаа полицијата со цигли. Во нередите има и повредени, а на терен се и возила на итната помош. Засега нема точен број за тоа колку луѓе

Хаос во Хонг Конг, полицијата пука во демонстрантите со гумени куршуми

Хаос во Хонг Конг, полицијата пука во демонстрантите со гумени куршуми

Протестите во Хонг Конг денеска ескалираа. Полицијата ги нападна демонстрантите со солзавец и палки за да ги спречи да упаднат во зградата на парламентот. Демонстрантите ги блокираа улиците околу парламентот и ја гаѓаа полицијата со цигли. Во нередите има и повредени, а на терен се и возила на итната помош. Засега нема точен број за тоа колку луѓе

Хаос во Хонг Конг, полицијата пука во демонстрантите со гумени куршуми

Хаос во Хонг Конг, полицијата пука во демонстрантите со гумени куршуми

Протестите во Хонг Конг денеска ескалираа. Полицијата ги нападна демонстрантите со солзавец и палки за да ги спречи да упаднат во зградата на парламентот. Демонстрантите ги блокираа улиците околу парламентот и ја гаѓаа полицијата со цигли. Во нередите има и повредени, а на терен се и возила на итната помош. Засега нема точен број за тоа колку луѓе

Солзавец употреби полицијата во Хонг Конг во обид да растера демонстранти

Солзавец употреби полицијата во Хонг Конг во обид да растера демонстранти

Полицијата во Хонг Конг употреби палки и солзавец за да растера демонстранти кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот параламент. Десетици илјади демонстранти го блокираа реонот околу Парламентот на Хонгконг во знак на протест против нацрт законот што ќе овозможи екстрадиција во Кина. За денеска е предвиденот текстот да биде во второ читање,

Повторно солзавец и гумени куршуми против демонстрантите во Хонгконг

Повторно солзавец и гумени куршуми против демонстрантите во Хонгконг

Илјадници луѓе го опседнаа парламентот во Хонгконг за да протестираат против планираниот закон за испорачување. Демонстрантите прво забележаа мал успех, но потоа дојде до насилни судири со полицијата. Големите протести есакалираа денеска во Хонгконг, каде што дојде до конфликт помеѓу полицијата и граѓаните. За да ги спречи демонстрантите да влезат

Судири на полицијата и демонстрантите во Хонг Конг

Судири на полицијата и демонстрантите во Хонг Конг

Полицијата во Хонг Конг употребила спреј и палки против демонстрантите кои протестираа против законот со кој ќе се овозможи на луѓето обвинети за злосторства да бидат екстрадирани во Кина. Илјадници демонстранти, од кои најмногу млади луѓе се собраа пред Владата, при што некои од нив фрлале предмети врз полицајците. За време на изминатиот викенд во

Полицијата во Хонг Конг употреби и гумени куршуми против демонстрантите

Полицијата во Хонг Конг употреби и гумени куршуми против демонстрантите

Полицијата во Хонг Конг употреби палки, солзавец и гумени куршуми за да ги растера демонстрантите кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот Парламент. Илјадници, главно млади студенти, протестираат против законот со кој треба да се овозможи екстрадиција од Хонг Конг во Кина. Додека дебатата за законот беше одложена откако демонстрантите

Судири меѓу демонстрантите и полицијата во Хонг Конг

Судири меѓу демонстрантите и полицијата во Хонг Конг

Полицијата во Хонг Конг употребила спреј и палки против демонстрантите кои протестираа против законот со кој ќе се овозможи на луѓето обвинети за злосторства да бидат екстрадирани во Кина. Илјадници демонстранти, од кои најмногу млади луѓе се собраа пред Владата, при што некои од нив фрлале предмети врз полицајците. За време на изминатиот викенд во

Судири меѓу демонстрантите и полицијата во Хонг Конг

Судири меѓу демонстрантите и полицијата во Хонг Конг

Судири меѓу демонстрантите и полицијата во Хонг Конг (ВИДЕО) Полицијата во Хонг Конг употребила спреј и палки против демонстрантите кои протестираа против законот со кој ќе се овозможи на луѓето обвинети за злосторства да бидат екстрадирани во Кина. Илјадници демонстранти, од кои најмногу млади луѓе се собраа пред Владата, при што некои од нив фрлале

Хаос во Хонг Конг: демонстрантите тргнаа на парламентот, полицијата се обидува да ги сопре со гумени куршуми

Хаос во Хонг Конг: демонстрантите тргнаа на парламентот, полицијата се обидува да ги сопре со гумени куршуми

Протестите во Хонг Конг ескалираа кога демонстрантите се обидоа да влезат во зградата на парламентот. Полицијата се труди со солзавец, гумени куршуми и палки да го спречи упадот. Демонстрантите ги блокираа улиците околу зградата на парламентот и полицијата ја гаѓаат со цигли, а има и повредени. Медицински екипи ги згрижуваат повредените, а локалните