притисни ентер »

Антиќ останува единствен: Најталентираниот Македонец се повлече од драфтот за НБА!
Антиќ останува единствен: Најталентираниот Македонец се повлече од драфтот за НБА!

Антиќ останува единствен: Најталентираниот Македонец се повлече од драфтот за НБА!

Најталентираниот македонски кошаркар во моментов, Ненад Димитријевиќ, нема да биде во конкуренција за избор на годинешниот драфт во НБА-лигата, откако го искористи последниот рок (вчера до 24 часот) и го повлече своето име од пријавата за овој настан. Играчот на Хувентуд заедно со уште 46 други интернационалци и 89 кошаркари од САД кои се под максималната