притисни ентер »

Плусинфо открива дека Заев се обидува да го урне Ковачевски
Плусинфо открива дека Заев се обидува да го урне Ковачевски

Плусинфо открива дека Заев се обидува да го урне Ковачевски

Можна ли е широка коалиција меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и брзи парламентарни избори напролет? Според пишувањата на Плусинфо, ваков е планот кој наводно го договориле екс-премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Ваквиот план не бил прифатлив за актуелниот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски, па, како што се додава во текстот,

Плусинфо открива дека Заев се обидува да го урне Ковачевски

Плусинфо открива дека Заев се обидува да го урне Ковачевски

Можна ли е широка коалиција меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и брзи парламентарни избори напролет? Според пишувањата на Плусинфо, ваков е планот кој наводно го договориле екс-премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Ваквиот план не бил прифатлив за актуелниот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски, па, како што се додава во текстот,

Плусинфо открива план на Заев за пуч во СДСМ, за предвремени избори, за заедничка влада со ВМРО-ДПМНЕ и елиминација на ДУИ

Плусинфо открива план на Заев за пуч во СДСМ, за предвремени избори, за заедничка влада со ВМРО-ДПМНЕ и елиминација на ДУИ

На состанок во седиштето на СДСМ на 21 декември, поранешниот премиер и лидер на партијата Зоран Заев, заедно со неговиот поранешен министер за здравство Венко Филипче, пред потестно партиско раководство презентирале план за пресметка со Димитар Ковачевски, актуелниот премиер и социјалдемократски лидер. Заев смета дека последните резултати од испитувањата

Заев во СДСМ подготвувал предвремени избори, Мицкоски чека поддршка за распуштање на Собранието, можна ли е широка коалиција?

Заев во СДСМ подготвувал предвремени избори, Мицкоски чека поддршка за распуштање на Собранието, можна ли е широка коалиција?

Embedded video for Заев во СДСМ подготвувал предвремени избори, Мицкоски чека поддршка за распуштање на Собранието, можна ли е широка коалиција? Дали експремиерот Заев преку внатрешни превирања во СДСМ ќе обезбеди пратеници од владејачкото мнозинство што би гласале за распуштање на парламентот на почетокот на иданата година? Оваа дилема ја отвора порталот

Плусинфо: Заев се обидува да го урне Ковачевски, имал „дил“ со Мицкоски

Плусинфо: Заев се обидува да го урне Ковачевски, имал „дил“ со Мицкоски

Плусинфо: Заев се обидува да го урне Ковачевски, имал „дил“ со Мицкоски Можна ли е широка коалиција меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и брзи парламентарни избори напролет? Според пишувањата на Плусинфо, ваков е планот кој наводно го договориле екс-премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Ваквиот план не бил прифатлив за актуелниот претседател

Плусинфо: Заев тргнал да го урива Ковачевски

Плусинфо: Заев тргнал да го урива Ковачевски

Зоран Заев и Венко Филипче дошле со намера да се пресметаат со Димитар Ковачевски, а си заминале со течење од ногавици Во СДСМ во тек е обид за пуч. Поранешниот партиски лидер Зоран Заев со сите сили се обидува да ги поткопа позициите на својот избраник Димитар Ковачевски и за таа мисија бара сојузници на сите страни, дури и во врвот на ВМРО-ДПМНЕ

ЗАЕВ ПОДМОЛНО СЕ ОБИДУВА ДА ГО УРНЕ КОВАЧЕВСКИ Ова се деталите од пеколниот план што Зоќе го претставил на состанок на Бихаќка, но добил корпа и од Таче и од Шеќеринска

ЗАЕВ ПОДМОЛНО СЕ ОБИДУВА ДА ГО УРНЕ КОВАЧЕВСКИ Ова се деталите од пеколниот план што Зоќе го претставил на состанок на Бихаќка, но добил корпа и од Таче и од Шеќеринска

Во СДСМ во тек е обид за пуч. Поранешниот партиски лидер Зоран Заев со сите сили се обидува да ги поткопа позициите на својот  избраник Димитар Ковачевски и за таа мисија бара сојузници на сите страни, дури и во врвот на ВМРО-ДПМНЕ. Плусинфо ги дозна деталите од пеколниот план на човекот којшто се повлече од кормилото на СДСМ, откако претходно ги изгуби