притисни ентер »

Со мотор излетале од патот кај селото Враништа- две лица повредени
Со мотор излетале од патот кај селото Враништа- две лица повредени

Со мотор излетале од патот кај селото Враништа- две лица повредени

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 19 часот се случила на регионалниот пат Струга – Дебар, кај селото Враништа. Во несреќата информира СВР Охрид, мотоцикл „хонда“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.З.(44) од Враништа, излетал од патот. -Возачот на мотоциклот е пренесен во болницата „Св.Еразмо“ каде се констатирани

Сообраќајна незгода кај Враништа, повредени две лица

Сообраќајна незгода кај Враништа, повредени две лица

Струга, 16. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 15-ти септември 2020 година, во 19:00 часот на регионалниот пат Струга-Дебар, кај селото Враништа, се случи сообраќајна незгода во која се повредени две лица. -Мотоцикл марка „Хонда“ со струшки регистарски ознаки, управуван од страна на 44-годишниот Ѓ.З. од селото Враништа, излетал од патот. Возачот на мотоциклот

Мотор излета од пат кај Враништа, повредени две лица

Мотор излета од пат кај Враништа, повредени две лица

Мотор излета од пат кај Враништа, повредени две лица Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 19 часот се случила на регионалниот пат Струга – Дебар, кај селото Враништа. Во несреќата информира СВР Охрид, мотоцикл „хонда“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.З.(44) од Враништа, излетал од патот. -Возачот на мотоциклот е пренесен

Мотор излета од пар кај Враништа, повредени две лица

Мотор излета од пар кај Враништа, повредени две лица

Мотор излета од пар кај Враништа, повредени две лица Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 19 часот се случила на регионалниот пат Струга – Дебар, кај селото Враништа. Во несреќата информира СВР Охрид, мотоцикл „хонда“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.З.(44) од Враништа, излетал од патот. -Возачот на мотоциклот е пренесен

Две момчиња тешко повредени откако излетале од патот кај село Кучково

Две момчиња тешко повредени откако излетале од патот кај село Кучково

Две лица на возраст од 19 години се повредени откако вчера вечерта излетале од пат кај селото Кучково. Две лица на возраст од 19 години се повредени откако вчера вечерта излетале од пат кај селото Кучково. „Синоќа во 00.40 часот било пријавено дека на локален пат во с.Кучково, скопско, патничко возило „фиат добло", со скопски регистарски ознаки, управувано

Автомобил излетал од патот кај село Дабиле, повредено едно лице

Автомобил излетал од патот кај село Дабиле, повредено едно лице

На регионалниот с.Дабиле – с.Петралинци, струмичко, автомобил „фолксваген пасат“, управувано од А.М.(22) од с.Старо Балдовци, струмичко, излетало од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Струмица. извор: Makfax

Автомобил излетал од патот кај село Дабиле, повредено едно лице

Автомобил излетал од патот кај село Дабиле, повредено едно лице

На регионалниот с.Дабиле – с.Петралинци, струмичко, автомобил „фолксваген пасат“, управувано од А.М.(22) од с.Старо Балдовци, струмичко, излетало од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Струмица. извор: Makfax

Автомобил излета од патот во Кучково, тројца повредени

Автомобил излета од патот во Кучково, тројца повредени

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на локален пат во с.Кучково, скопско. Според информациите, несреќата се случила кога автомобил „фиат добло“, управуван од П.М.(19) од Скопје, излетало од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот В.С.(19) од Скопје, а со телесни повреди се здобиле

Автомобил излета од патот во Кучково, тројца повредени

Автомобил излета од патот во Кучково, тројца повредени

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на локален пат во с.Кучково, скопско. Според информациите, несреќата се случила кога автомобил „фиат добло“, управуван од П.М.(19) од Скопје, излетало од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот В.С.(19) од Скопје, а со телесни повреди се здобиле