притисни ентер »

Летонија и Хрватска денеска можат до трофеј
Летонија и Хрватска денеска можат до трофеј

Летонија и Хрватска денеска можат до трофеј

Во мешаните двојки денеска во финалето ќе настапи и Јелена Остапенко летонската која стана шампион на Ролан Гарос во 2017 година. Таа заедно со својот партнер Швеѓанецот Роберт Линдстет денеска од 15:30 часот ќе се сретнат со хрватот Иван Додиг односно тенисерката од Кинески Тајпеј Латиша Кан во обид да стигнат до престижниот трофеј. Остапенко е позната